הפעילה החברתית מירב כהן צפויה להצטרף למפלגת חוסן לישראל

כהן היא ממייסדי תנועת "התעוררות", ממובילות המחאה החברתית בירושלים ב-2011, ופועלת כיום נגד עוקץ קשישים. גם יו"ר רשות החשמל לשעבר, אורית פרקש-הכהן, צפויה לחבור לגנץ

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירב כהן, ב-2014
יהונתן ליס
יהונתן ליס

הפעילה החברתית מירב כהן צפויה להצטרף למפלגת חוסן לישראל בראשות הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ. כהן, בת 35, היא ממייסדי תנועת "התעוררות" בירושלים, היתה ממובילי המחאה החברתית בעיר ב-2011, התמודדה לכנסת מטעם מפלגת "התנועה" ב-2013 וכיהנה בעבר כמנכ"לית ארגון "אמון הציבור". כיום היא פועלת נגד עוקץ קשישים בתחומי הצרכנות.

מוקדם יותר היום פורסם ב-TheMarker כי גם יו"ר רשות החשמל לשעבר, אורית פרקש-הכהן, צפויה לחבור לרשימת חוסן לישראל ולהתמודד במסגרתה על מקום בכנסת. פרקש-הכהן שימשה בתפקידה עד אוגוסט 2015, אז הודחה בעקבות הביקורת שהשמיעה נגד מתווה הגז שהוביל ראש הממשלה, בנימין נתניהו. שילובה ברשימת מפלגתו של גנץ עשוי להוות הצהרת כוונות בנוגע לעמדתה של רשימת חוסן לישראל בנוגע למתווה.

פרקש הכהן בכנס בתל אביב. ביקרה את מתווה הגזצילום: עופר וקנין

לצד פרקש-הכהן עלו באחרונה שני שמות נוספים שעשויים להצטרף לגנץ: אשת התקשורת מיקי חיימוביץ' וענבר גיטי - פעילה חברתית שהיתה מנכ"לית ארגון "אחרי" ומשמשת כיום מנכ"לית ארגון פנימה של שי פירון. רחל תורג'מן, פעילת מפלגת העבודה לשעבר, עשויה להשתלב אף היא ברשימה.

לצד זאת, אל רשימת מפלגת ישראל ביתנו לכנסת הצטרף היום מנכ"ל הבורסה ליהלומים לשעבר, אלי אבידר. עם הצטרפותו מונה אבידר לראש הצוות המדיני של המפלגה.

אבידר בירושלים. מלווה את ליברמן מזה עשר שניםצילום: תומר אפלבאום

אבידר, בן 54 יליד מצרים, הוא מזרחן בהשכלתו והיה בעבר איש משרד החוץ ששירת בין השאר כראש נציגות ישראל בקטאר. הוא כיהן כמנכ"ל מכון היהלומים במשך 12 שנים ושנתיים כמנכ"ל הבורסה ליהלומים. כמו כן הוא כיהן שתי קדנציות כנשיא לשכת המסחר ישראל-אפריקה וכסגן נשיא של הפדרציה העולמית לתכשיטים, סיבג'ו.

עד להצטרפותו לרשימה, כיהן אבידר כנשיא ויו"ר הדירקטוריון של חברת הפינטק דינדקס בע"מ, העוסקת בפיתוח מדדים פיננסיים על שוק היהלומים העולמי. הוא גם ייסד את הפורום המדיני ביטחוני "מזרח תיכון חכם", ושירת כיושב הראש שלו. 

אבידר מלווה מזה עשור את  יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, בתחומי המדיניות והמגעים השקטים מול מדינות המפרץ.

בראיון ב"ידיעות אחרונות" אתמול, אמר גנץ, כי "אנחנו צריכים למצוא את הדרך שבה אנחנו לא מקיימים שליטה על אנשים אחרים". הוא הוסיף כי "השאלה המרכזית היא שאלה ביטחונית. היא צריכה להבטיח את מדינת ישראל מבחינת הביטחון שלה. עכשיו, יש פה את שאלת האינטרס. אנחנו – וגם ביבי אמר את זה בנאום בר־אילן – לא מחפשים שליטה על אף אחד אחר". עוד אמר על תוכנית ההתנתקות, כי "זה היה מהלך חוקי, שהתקבל על ידי ממשלת ישראל ובוצע על ידי צה"ל והמתיישבים בצורה כואבת, אבל טובה. צריך לקחת את הלקחים ולממש אותם במקומות אחרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ