לוי-אבקסיס מבהירה: לא מקיימת כעת מגעים לאיחוד עם גנץ

לדברי יו"ר גשר, היא מעוניינת לקדם את הערכים עליהם מתבססת מפלגתה, ולאו דווקא להיות שרה בממשלה. לפי סקר שפורסם אתמול, מפלגתה לא עוברת את אחוז החסימה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוי-אבקסיס מחוץ למטה הבחירות שלה בתל אביב, בחודש שעבר
לוי-אבקסיס מחוץ למטה הבחירות שלה בתל אביב, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום

יו"ר מפלגת גשר, אורלי לוי-אבקסיס, אמרה היום (ראשון) כי היא לא מקיימת בשלב זה מגעים לאיחוד עם מפלגת "חוסן לישראל" בראשות בני גנץ. זאת, חרף סקרים, שהאחרון שבהם פורסם אתמול, שמנבאים כי מפלגתה לא תעבור את אחוז החסימה.

"אין כעת מגעים ביני לבין גנץ. אני הולכת בראש רשימה עצמאית כי אני חושבת שהשינוי האמיתי יבוא רק ממפלגה ששמה את הדברים האלה (הנושאים החברתיים) בראש. אני יכולה ללכת באופן עצמאי ואני הולכת באופן עצמאי", אמרה לחברת החדשות.

לדברי לוי-אבקסיס, השמועות על הצטרפותה לרשימה של גנץ מקורן בהערכות של פרשנים בלבד. "רוב החיבורים קורים במוחם הקודח של אותם פרשנים, כאלה ואחרים, שבונים להם מגדלים של לגו", אמרה. "ביום חמישי שמענו שהכל סגור בין יאיר לפיד לגנץ, לאשכנזי ולבוגי. כלומר, מפלגת הגברים הזו היתה סוגרה ונעולה על ידי אותם פרשנים".

"אני חושבת שלא כל דיבור הוא חיבור", הוסיפה. "צריך לדעת מי עומד בצד השני. גשר מתארגנת ללכת באופן עצמאי. בסופו של דבר, מהות החיבור היא מה התוכן. לא מעניין אותי להיות שרה בממשלה הבאה - מעניין אותי איך אני מקדמת את הדברים שאותם אני באה לשנות ולהילחם. כאשר הנושאים החברתיים לא בפרונט אני לא יכולה להיות שם".

היא הוסיפה כי בניגוד למפלגות אחרות - מפלגתה מחזיקה בעקרונות. "אני באתי ערוכה, אני הקמתי מפלגה יש מאין", אמרה. "אני יצקתי תוכן וקבעתי עקרונות. אני הקמתי מפלגה על עשור של עשייה בכנסת". 

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ