חיים לוינסון

יו"ר מפלגת כולנו, משה כחלון, אמר הבוקר (שלישי) כי ימליץ על בנימין נתניהו להרכיב את הממשלה הבאה לאחר הבחירות לכנסת. בראיון לעמית סגל בכנס "בשבע" בירושלים, אמר כחלון כי אם יהיה לנתניהו רוב להרכבת הממשלה הוא יתמוך בו בפני נשיא המדינה, והוסיף: "אני אעשה לו רוב".

"אנחנו עבדנו יפה. אין שום סיבה שלא נוכל להמשיך לעבוד יחד", אמר כחלון על נתניהו. "אני לא רואה את גנץ באזור הזה בכלל. הגוש שלנו הוא גוש מאוד חזק... נתניהו לא היה ראש ממשלה בלי המלצה שלי".

כשנשאל אם הוא רוצה להמשיך להיות שר האוצר גם בממשלה הבאה, השיב כחלון: "מאוד. שר אוצר הוא תפקיד מאוד קשה, מפגינים לו מתחת לבית. אבל יש דברים שאפשר לעשות רק ממשרד האוצר". הוא התייחס גם ליחסי העבודה עם נתניהו בקדנציה האחרונה, ואמר: "מחלוקות תמיד יהיו, אבל בגדול אני חושב שהובלנו, נתניהו כראש ממשלה ואני כשר אוצר... לא יודע אם היה שיתוף פעולה כזה ב-30 שנה האחרונות".

נתניהו וכחלון, אשתקדצילום: אמיל סלמן

בסקרים שפורסמו בכלי התקשורת השונים בשבועיים האחרונים, מפלגת כולנו בראשות כחלון מקבלת בין ארבעה לחמישה מנדטים, כאשר בסקר בעיתון "מקור ראשון" מסוף השבוע הוא אינו עובר את אחוז החסימה. כחלון התייחס לעניין, ואמר כי הוא מאמין שהמצב ישתנה: "אין לי ספק שכשהמערכת תתייצב, אנחנו נעלה בסקרים".

לפני כחודשיים אמר כחלון כי מפלגתו לא תסכים לשבת בקואליציה בראשות נתניהו אם יוגש נגדו כתב אישום. כחלון אמר אז לתוכנית הכלכלית של חברת החדשות כי מפלגתו לא תסכים לתכתיבים מנתניהו בנושא כתנאי לכניסתם לקואליציה הבאה. "ראש ממשלה תחת כתב אישום, אחרי שימוע, לא יוכל לתפקד", אמר. "אף אחד (מראשי המפלגות) לא יקבל את זה". על הטענות בליכוד כי נתניהו חף מפשע עד שיוכח אחרת, וכי הוא יוכל לכהן גם אם יתנהל נגדו משפט, אמר כחלון במארס כי "בליכוד יכולים לומר מה שהם רוצים. אם מתחיל משפט נגד ראש הממשלה, הוא לא יוכל לכהן, הוא לא צריך אותי בשביל זה. לדעתי הוא עצמו יקום ויילך, או שהמפלגות האחרות (יעזבו)".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ