העיתונאית יפעת ארליך תוצב במקום השלישי ברשימת הבית היהודי

ארליך כותבת ב"ידיעות אחרונות" ומתגוררת בעפרה. מהמפלגה נמסר כי היא "תוספת כח משמעותית לבית היהודי ומייצגת את ציבור הצעירים המגוון, התוסס, הערכי והדעתן של הציונות הדתית"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

המועצה הציבורית של מפלגת הבית היהודי הודיעה הבוקר (רביעי) כי עיתונאית "ידיעות אחרונות" יפעת ארליך תוצב במקום השלישי ברשימתה לכנסת הבאה. ארליך, בת 41, התגוררה במאחז עמונה ולאחר פינויו עברה להתנחלות עפרה. היא פרסמה שני ספרים, "מה יקרה אם אמות מחר בבוקר" המגולל את סיפורה של דפנה מאיר ו"כמה מוכר, כמה זר".

ארליך
ארליךצילום: ללא קרדיט

מהבית היהודי נמסר כי ארליך היא "תוספת כח משמעותית לבית היהודי ומייצגת את ציבור הצעירים המגוון, התוסס, הערכי והדעתן של הציונות הדתית והמסורתית". עוד נמסר כי "חברי המועצה קוראים למפלגה לשמור ולהבטיח את מקומה של הנציגה הנשית ברביעיה המובילה ברשימה בכל משא ומתן והסכם עם מפלגות נוספות. קול נשי משמעותי ומוביל הוא חיוני להצלחת הבית היהודי בבחירות ובכנסת ואסור לוותר עליו".

ב-2018 פרסמה ארליך פוסט שזכה לתפוצה ויראלית, שבו סיפרה שנדרשה לעבור קרון ברכבת מבריסל לאנטוורפן משום שהתיישבה במחלקה יקרה יותר, והשוותה את בקשת הכרטיסן ליחס לסבה בתקופת השואה. בהמשך מחקה ארליך את הפוסט ופרסמה הבהרה. הפוסט של ארליך:

הפוסט שפרסמה ארליך
הפוסט שפרסמה ארליך

בשנה שעברה פרסמה ארליך גם ציוץ נגד רעיית ראש הממשלה, וכתבה: "שרה איננה בקו הבריאות". הציוץ פורסם כמה ימים לאחר פרסום הקלטת הצעקות של שרה נתניהו. לפי ערוץ 7, ארליך מתחה ביקורת על פרסום ההקלטה, וכתבה גם כי "לא רק שרה לא בקו הבריאות. השיח שלנו ותרבות המציצנות - חולים אנושות. רפואה שלמה!".

הפרסום בערוץ 7
צילום: צילום מסך מתוך ערוץ 7

בראש רשימת הבית היהודי עומד הרב רפי פרץ, שנבחר לתפקיד בשבוע שעבר. פרץ הוא תת-אלוף במילואים ששירת כטייס וכיהן כרב הצבאי הראשי עד 2016. במקום השני ברשימת המפלגה לכנסת נמצא חבר הכנסת מוטי יוגב.

אתמול אמר יו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ', כי איחוד במפלגות הימין הוא עניין של "שעות או ימים". בכנס "בשבע" בירושלים, הדגיש סמוטריץ' כי "הבשורה היא שאנחנו נלך ביחד, הבשורה היא שאנחנו עושים כל מאמץ ואתם יודעים מה? אני אומר כאן בצורה ברורה: גם הבית היהודי וגם אנחנו זה סוג של עמוד שדרה מובהק - אבל יחד עם עוצמה יהודית ויחד של אלי ישי".

סמוטריץ' הוסיף כי לארבע המפלגות - הבית היהודי, האיחוד הלאומי, עוצמה יהודית ויחד - יש מכנה משותף רחב, והבהיר: "אין לנו פריווילגיה למשמש כל אחד בציציות של השני ולחפש את ההבדלים בדעות ובסגנונות. אין לנו את הפריווילגיה להיכנס להרפתקאות ולאבד שום קול".

"באופן אישי אני עושה כל מאמץ (לטובת האיחוד)", הוסיף. "אני ויתרתי ומוותר ואוותר עוד כי האחדות יותר חשובה. אמרתי שהבית הזה יותר גדול מכל אדם שלא יהיה. בוודאי ובוודאי מבצלאל סמוטריץ'. אני מקווה, בטוח, שנמצא נכונות כזאת וויתורים כאלה מכל הצדדים כדי שנוכל להשלים את מלאכת המחשבת הזו כמה שיותר מהר".

במקביל, בראיון בגלי צה"ל אמר אתמול סמוטריץ' כי הוא מוכן לוותר על הובלת האיחוד. "אני בפגישתי הראשונה עם רפי פרץ, ויתרתי על מקומי הראשון", אמר. "אני מוותר על המקום הראשון, אין אגו. תהיה ריצה משותפת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ