לוגו הארץ
הארץ

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) אמר היום (רביעי) כי שר החינוך נפתלי בנט אנס, כהגדרתו, את מפלגת הבית היהודי. "הוא נטש את הבית הפוליטי של הציונות הדתית עם חובות כבדים תוך שהוא אנס את הבית היהודי בבחירות הקודמות בפרטנזיות של לרוץ ל-14 מנדטים", אמר יוגב בראיון בגלי צה"ל, ובהמשך התנצל בציוץ בטוויטר. יוגב התייחס גם לאיחוד המסתמן עם האיחוד הלאומי בראשות ח"כ בצלאל סמוטריץ', ואמר כי הוא מעריך שיכריזו עליו בימים הקרובים.

"הזלזול של בנט בשש השנים האחרות בציונות הדתית הגיע לשיא", אמר יוגב בראיון. "בסופו של דבר קיבלנו שמונה (מנדטים), אז הוא השאיר אותנו עם חובות של למעלה מ-11 מיליון על האונס הזה, עכשיו הוא מסתובב וקורא לציונות הדתית להצביע לו". בציוץ שפרסם מאוחר יותר כתב יוגב כי "הביטוי 'אונס' היה לא ראוי ואני מתנצל עליו".

יוגב הוסיף כי המגעים לאיחוד הרשימות עם מפלגתו של סמוטריץ' נמצאים לקראת סיום, וכי במקביל מתנהלים מגעים לאיחוד עם מפלגת יחד של אלי ישי ועם עוצמה יהודית הכהניסטית. לדבריו, הם "מקווים לבשר בערב שבת על מרב האיחודים האפשריים". ישי אמר היום ל"הארץ" כי "המשא ומתן טוב והכיוון חיובי".

עם זאת, יוגב הסתייג מאיחוד עם עוצמה יהודית, ואמר כי כמפלגה שמייצגת את הציבור הדתי-לאומי הקלאסי "יש כאן משקל של ערכים שלא ברור שנוכל עם מפלגה כזאת לספוג או לא", וכי עליהם עוד להכריע בסוגיה. "פנינו לאיחוד מרב הכוחות הדתיים-לאומיים, לא לאבד קולות", אמר.

יוגב בירושלים, בשנה שעברהצילום: הלל מאיר

אתמול אמר סמוטריץ' כי איחוד במפלגות הימין הוא עניין של "שעות או ימים". בכנס "בשבע" בירושלים, הדגיש סמוטריץ' כי "הבשורה היא שאנחנו נלך ביחד, הבשורה היא שאנחנו עושים כל מאמץ ואתם יודעים מה? אני אומר כאן בצורה ברורה: גם הבית היהודי וגם אנחנו זה סוג של עמוד שדרה מובהק - אבל יחד עם עוצמה יהודית ויחד של אלי ישי".

יוגב נמצא במקום השני ברשימת הבית היהודי, ובראש הרשימה עומד הרב רפי פרץ, שנבחר לתפקיד בשבוע שעבר. פרץ הוא תת-אלוף במילואים ששירת כטייס וכיהן כרב הצבאי הראשי עד 2016. הבוקר הודיעה המועצה הציבורית של מפלגת הבית היהודי כי עיתונאית "ידיעות אחרונות" יפעת ארליך תוצב במקום השלישי ברשימתה לכנסת הבאה. ארליך, בת 41, התגוררה במאחז עמונה ולאחר פינויו עברה להתנחלות עפרה. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ