מלצר גיבה את עמדת היועמ"ש, ואסר זמנית על הליכוד לעשות שימוש בחיילים לתעמולה

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית הוציא צו ארעי המונע מהליכוד ומנתניהו לעשות שימוש בתמונות עם חיילי צה"ל לצורכי תעמולת בחירות ברשתות, עד לדיון שיקיים ביום ראשון

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמוד הפייסבוק של ראש הממשלה
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, שופט העליון חנן מלצר, גיבה את עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט והוציא צו מניעה זמני האוסר על הליכוד ועל ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו לעשות שימוש בחיילי צה"ל בתעמולת הבחירות שלו. צו המניעה הזמני תקף עד להודעה אחרת, אך בפועל צפוי להתקיים דיון בפני השופט מלצר ביום ראשון ושם צפויה להינתן הכרעה בסוגיה.

הצו שהוציא יו"ר ועדת הבחירות המרכזית יצא כמענה לפנייה הליכוד וראש הממשלה לדחות את הדיון בעניין העתירה שהגישה מפלגת העבודה בעניין, ליום ראשון. "לנוכח דחיית מועד הדיון לבקשת המשיבים... ניתן בזאת צו ארעי, המורה למשיבים 1 ו-2 (הליכוד ונתניהו, י"ל) להימנע מפרסום כל תמונה של המשיב 2 יחד עם חיילים, והכל עד להחלטה אחרת".

חוות הדעת של היועמ"ש, שהוגשה במסגרת עתירה שהגישה מפלגת העבודה לבג"ץ בנושא, קבעה כי על נתניהו אסור להשתמש בתמונות עם חיילי צה"ל לצורך תעמולת בחירות. על פי חוות הדעת, לפי חוק התעמולה בתקופת 90 הימים שלפני מועד הבחירות וביום הבחירות עצמו חל איסור על שימוש בתעמולת הבחירות בצה"ל ובכלל כך בחיילי צה"ל, וזאת גם בדרך של פרסום תמונותיהם יחד עם ראש הממשלה ושר הביטחון, או עם כל מועמד אחר ברשימת מפלגה כלשהי.

לכן, נקבע בחוות הדעת, "יש להורות על מחיקת התמונות והסרטונים שפורסמו, החל מיום 9 בינואר 2019, ובנוסף יש להסיר, ללא דיחוי, תמונות אחרות וסרטונים עם חיילי צה"ל, שאינם מוזכרים בעתירה ושפורסמו בתוך התקופה האמורה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ