יו"ר ועדת הבחירות המרכזית אסר על העבודה להפעיל אוטובוס ציבורי בשבת

השופט מלצר קבע כי מדובר במתנה לבוחרים במסגרת קמפיין המפלגה, לאחר שש"ס עתרה לוועדה בדרישה למנוע את הפעלת האוטובוס. בעקבות זאת הודיעו במפלגה כי האוטובוס יפעל בעבור תשלום

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוטובוס של מפלגת העבודה. "אנו גאים להעניק לתושבים אפשרות שנמנעת מהם בשל כפייה דתית", כתבו אנשי המפלגה
יהונתן ליס

יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, אסר היום (שישי) על מפלגת העבודה להפעיל בשבת אוטובוס לטובת הציבור בראשון לציון. מלצר קבע כי מדובר ב"מתנה" לבוחרים במסגרת קמפיין הבחירות. בכך קיבל מלצר את עתירת ש"ס, שפנתה הבוקר לוועדה בדרישה למנוע את הפעילות. בעקבות החלטת מלצר הודיעו במפלגה כי האוטובוס יפעל בעיר כמתוכנן, בעבור תשלום.

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, אמר לאחר הודעת מלצר: "העתירה של ש"ס לא תעצור אותנו. אוטובוס השבת שלנו יפעל בשבת הזאת. זאת התחייבות שלנו". הפעלת האוטובוס בראשון לציון פותחת קמפיין מפלגתי בנושא שנועד להתרחש בערים נוספות מדי שבת. 

נציגי העבודה פנו מוקדם יותר למלצר, וביקשו ממנו שלא "יאפשר לש"ס לכפות את אמונותיה על אזרחי ישראל". בהודעת המפלגה נמסר כי אנשיה גאים "להעניק לתושבי ראשון לציון שאינם שומרי שבת את האפשרות הנמנעת מהם בשל כפייה דתית - להגיע ממקום למקום בתחבורה ציבורית".

ש"ס כתבו בעתירתם כי האוטובוס הוא "מתנה אסורה" המנוגדת לחוקי הבחירות. "התנועה רואה במהלך זה של מפלגת העבודה מעשה ציני ומתריס, הפוגע ברגשותיהם של רבים שמעוניינים לשמור על צביונה היהודי של המדינה", הוסיפו. בעתירתם ציטטו ש"ס מדברי אחד העם וראש העיר לשעבר מאיר דיזנגוף בנוגע לחשיבות השבת. 

בשבוע שעבר הופעל בטבריה לראשונה קו תחבורה ציבורית בשבת, באישור ראש העיר רון קובי. בנסיעת הבכורה תקף קובי את שר הפנים, אריה דרעי, ואמר כי עליו לפרוש: "רוצים שווויון זכויות, נמאס מהכפייה החרדית והדתית". מאז שנבחר בסוף אוקטובר פעל קובי ערך אירועים ציבוריים בשבת, בהם הבאת משאיות עמוסות שלג מהחרמון לטיילת בעירו. העלייה במספרם של החרדים בטבריה הביאה להשבתת העיר כמעט לחלוטין בסופי השבוע, ופעולותיו של קובי עוררו זעם בציבור החרדי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ