ניסנקורן עוזב את ההסתדרות ומצטרף למפלגתו של גנץ

גנץ מסר כי הצטרפותו של יו"ר ההסתדרות לחוסן לישראל מציבה את המפלגה כמייצגת את מעמד הביניים. ניסנקורן היה חבר במפלגת העבודה, ונחשב לבעל ברית של כחלון ■ פרופ' יפעת ביטון הצטרפה למפלגתה של לוי-אבקסיס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניסנקורן

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, יעזוב את תפקידו ויצטרף למפלגת חוסן לישראל בראשות בני גנץ. המפלגה מסרה הערב (שבת) שניסנקורן ישתלב בצמרת הרשימה. באחרונה ניהל גנץ מגעים לצירוף ניסנקורן כמועמד חברתי לאחר שניסה לקדם איחוד עם מפלגת כולנו של משה כחלון ועם גשר בראשות אורלי לוי-אבקסיס. 

גנץ הגדיר את ניסנקורן כ"מנהיג חברתי חשוב", וציין כי פעל להעלאת שכר המינימום והשכר הממוצע במשק. "אבי הוא נכס אמיתי בדרך לניצחון ולשינוי סדרי העדיפויות", מסר. "הצטרפותו היא נדבך מרכזי בהפיכת המפלגה למי שמייצגת את מעמד הביניים, המתמודד עם יוקר מחיה טורפני, תורי ענק במערכת הבריאות וכישלון מהדהד ביכולת להשיג קורת גג. חוסן לישראל-תל"ם תקדם מדיניות של כלכלה חופשית עם דאגה לחלש, וצמצום הפערים החברתיים, ואבי יעמוד בחזית העשייה".

ניסנקורן מסר הערב: "אעזוב את ההסתדרות בלב כבד, אך מדינת ישראל נמצאת בצומת קריטי. הבחירות ב-2019 הן גורליות, ואני לא יכול לעמוד מנגד. בני גנץ צריך להיות ראש ממשלת ישראל, והוא יהיה ראש ממשלה מצוין. אמשיך להוביל קו חברתי נחוש, שבראשו המאבק לצמצום פערים שאותו הובלתי בהסתדרות, ואפעל למען מטרת חיי ביתר שאת מתוך ממשלת ישראל".

באופן מסורתי, ראשי ההסתדרות מזוהים עם מפלגת העבודה, שבה היה חבר ניסנקורן בשנים האחרונות. באופן חריג, נחשב היו"ר לבעל בריתו של שר האוצר ויו"ר כולנו כחלון, ואף הוזכר כמועמד להצטרף למפלגתו. לפי ההערכות, החבירה של ניסנקורן לגנץ תקשה על חוסן לישראל לקדם רפורמות בשירות הציבורי וצעדים אחרים שעשויים לפגוע בכוחם של הוועדים הגדולים.

יפעת ביטוןצילום: אמיל סלמן

גנץ, שיציג את רשימת חוסן לישראל ביום שלישי הקרוב, ביקש לגייס לצדו כוחות פוליטיים הנחשבים חברתיים, ובראשם המפלגות כולנו וגשר. המגעים עם כחלון לא הניבו פרי, ויו"ר כולנו אף אמר כי ימליץ להטיל את הרכבת הממשלה הבאה על בנימין נתניהו. גם המשא ומתן עם לוי-אבקסיס לא התקדם, חרף הסקרים המציבים את מפלגתה על סף אחוז החסימה ואף מתחת לו.

בתוך כך הודיעה לוי-אבקסיס על צירופה לגשר של פרופ' יפעת ביטון. ביטון, שהצטרפה לרשימת גשר, היא משפטנית ופעילה חברתית, שפעלה בשנים האחרונות כדי להבטיח ייצוג משפטי לנשים ולאוכלוסיות מוחלשות. לוי-אבקסיס הגדירה את ביטון כ"אשה פורצת דרך ולוחמת חברתית אמיתית, עם ניסיון רב שנים של עשייה חברתית למען צמצום פערים. אחת הנשים המשפיעות בישראל ושעוד ישפיעו על ישראל". ביטון עצמה מסרה: "אני מצטרפת היום למנהיגה שדרכה היא דרכי, ביתה הוא ביתי ויחד נבנה גשר של תקווה לאזרחי ואזרחיות מדינת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ