אורלי לוי-אבקסיס הודיעה כי תרוץ עצמאית: גנץ נכשל במבחן האמינות

לפי הודעת יו"ר גשר, היא הגיעה לסיכום עם יו"ר חוסן לישראל, אולם במפלגה התנהלו לאחר מכן "כאילו לא היו הסכמות ולא התחייבויות". היא כינתה את גנץ "מנוהל על ידי אחרים" וחסר ניסיון

לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוי-אבקסיס, בחודש שעבר
לוי-אבקסיס, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום

יו"ר גשר, אורלי לוי-אבקסיס, הודיעה הערב (רביעי) שתרוץ עצמאית בבחירות ולא תתאחד עם חוסן לישראל בראשות בני גנץ. לדבריה, גנץ לא עמד בסיכומים עמה. "כמה מאכזב להיווכח שדווקא זה שבישר על הפוליטיקה החדשה והנקייה נכשל במבחנו הראשון - מבחן האמינות", מסרה.

לדברי לוי-אבקסיס, "רעיון החיבור גשר-חוסן לישראל הועלה בפניי על ידי מר גנץ בפגישתנו הראשונה", אמרה. היא הוסיפה כי השניים דנו בנושאים מרכזיים, "לרבות הנושא החברתי, שהוא כידוע הבסיס הרעיוני של מפלגת גשר. יו"ר חוסן לישראל הביע את הסכמתו לכך שנושא זה יהווה את אחד היסודות עליו תוקם השותפות בינינו".

לוי-אבקסיס הוסיפה בהודעתה כי גנץ והיא סיכמו על הקמת צוות משותף, שקיים דיונים בכל הנושאים והגיעו להסכמות. "לתדהמתנו, מאז סיכומים אלה המעוגנים במסמכים חתומים, החלה התרוצצות מוזרה במפלגת חוסן לישראל המלווה בהפצת דיס-אינפורמציה ובתדרוכים מגמתיים לתקשורת, מן משחק מחבואים כאילו לא היו דיונים בינינו, כאילו לא היו הסכמות וסיכומים ולא התחייבויות, בעוד יושב הראש לתדהמתי ממלא פיו מים ומחריש".

"מדהים באיזו מהירות סיגלו לעצמם הפוליטיקאים החדשים טריקים ישנים ודחויים שהציבור מאס בהם מזמן", הוסיפה, "חבל לגלות שהאיש ממנו ציפו שינהל את ישראל מתגלה כאיש המנוהל על ידי אחרים. חוסר הניסיון הביא לכך שהאיש עוד בא אליי היום ומבקש שאני אתן לו אורכה עד אשר יסכם את החיבור שלו עם לפיד. אין לי מלה אחרת לכנות התנהגות זו אלא מוזרה והזויה".

ממפלגת חוסן לישראל-תל"ם מסרו בתגובה: "אורלי לוי מנהיגה חשובה. לצערנו בחרה לפרוש מהדיאלוג באופן חד צדדי. אנו מכבדים את החלטתה".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ