אלי בן דהן מהבית היהודי ישוריין במקום ה-28 ברשימת הליכוד

בן דהן ישובץ ברשימה במסגרת הסכם בין נתניהו לבית היהודי, שנועד להכניס את "עוצמה יהודית" הכהניסטית לכנסת. הבוקר אמר יו"ר ועדת הבחירות כי להסכם "לא היה תקדים. זה יכול להגיע לדיון משפטי"

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בן דהן
חיים לוינסון
חיים לוינסון

ח"כ אלי בן דהן (הבית היהודי) ישובץ במקום ה-28 ברשימת הליכוד. בן דהן יצטרף לרשימה כחלק מההסכם בין ראש הממשלה בנימין נתניהו למפלגת הבית היהודי.

במסגרת ההסכם הבטיח נתניהו לאנשי המפלגה גם את תיקי החינוך והשיכון ושני מקומות בקבינט המדיני-ביטחוני - זאת בתמורה לכך שהמפלגה תתאחד עם "עוצמה יהודית" הכהניסטית. הבוקר (חמישי) התייחס יו"ר ועדת הבחירות, חנן מלצר, להסכם בראיון בכאן ב'. "לא היה תקדים להסדר כמו של נתניהו והבית היהודי, זה יכול להגיע לדיון משפטי", אמר. נתניהו ימסור הודעה לתקשורת הערב ב-20:30.

מרכז הבית היהודי אישר אמש את האיחוד עם עוצמה יהודית בכינוס מרכז המפלגה בפתח תקוה. להצבעה קדם דיון סוער, שבו קרא יו"ר המפלגה, רפי פרץ, לתמוך בהסכם. "כשהבית בוער, לא בודקים בציציות של מי שעוזר לכבות את האש", אמר בכינוס.

פרץ הוסיף בדבריו: "הבית שלנו בסכנה. כשהבנים חוזרים הביתה, הדלת שלנו תמיד פתוחה, ועל אף השוני, אני יודע שהם יתייצבו כי הבית צריך אותם. הערב אני צריך אתכם. רק כך אנחנו ננצח". פרץ הוסיף: "אני מודע לקושי. שיהיה ברור - אנשי עוצמה יהודית הם לא שותפים לאמונותיי ולא מבית המדרש שלי. הם לא בני הבית שלי אבל אני מקבל אותם כאורחים. זו ריצה טכנית לפרק זמן מסוים ואחרי הבחירות אנחנו ניפרד".

בעקבות האיחוד הודיעה הבוקר חברת הבית היהודי יפעת ארליך, המשובצת במקום השלישי ברשימה לכנסת ומכהנת גם כדוברת המפלגה, על פרישה מהרשימה. לפי הודעה שפרסמה המפלגה, ארליך הגיעה להסכמה עם יו"ר המפלגה, הרב רפי פרץ, על פרישתה ובעקבות כך, תתכנס הוועדה הציבורית של המפלגה לבחירת אשה אחרת במקום השלישי המשוריין לאשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ