גנץ בהצהרה משותפת עם לפיד: ישראל איבדה את הדרך, אנחנו אומרים "עד כאן"

בהשקת "כחול לבן" אמר גנץ: "שמנו את האגו בצד לטובת סדר יום משותף" ולפיד הוסיף: "התשובה לשלטון היחיד של נתניהו היא שלטון של יחד". אשכנזי אמר לאחר מכן: "התייצבתי כאן למען החיילים שנענו לקריאה 'אחריי!'"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לפיד וגנץ על הבמה, הערב
לפיד וגנץ על הבמה, הערבצילום: תומר אפלבאום

ראשי רשימת "כחול לבן", בני גנץ ויאיר לפיד, השיקו הערב (חמישי) את האיחוד בין מפלגותיהם בגני התערוכה בתל אביב. במהלך נאומם הראשון יחד אמר גנץ: "זהו ערב מכונן. בעשור האחרון משהו השתבש, מפני שישראל איבדה את הדרך. זו ממשלה של הפרד ומשול שמשסה אנשים אחרים. אנחנו כאן הערב כדי לומר - עד כאן, מספיק ודי. שמנו את האגו בצד לטובת סדר יום משותף. אף אחד מאתנו לא מעל העם ולא מעל המדינה. ב-9 באפריל אנו עומדים לנצח בבחירות בגדול".

עוד אמר הרמטכ"ל לשעבר: "ממשלתנו לא תתנשא מעל העם, אלא תהיה ממשלה של העם. לא ממשלה של מסיתים, אלא ממשלה של כולם. אנחנו רואים בקהילה החרדית חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית וקוראים לכבוד הדדי. נוכיח שאנחנו רוצים ויכולים לחיות ולפעול יחד. בכוחות משותפים נחזיר את ישראל לגדולתה ונניף מחדש את דגל התקווה".

רשימת כחול-לבן
רשימת כחול-לבן

לפיד אמר: "אנחנו מקימים כאן מפלגת שלטון. התשובה לשלטון היחיד של נתניהו היא שלטון של יחד, של עבודה משותפת, של חברות. יש בחדר הזה כמות בלתי מוגבלת של ניסיון שלטוני ומנהיגותי. נתניהו בחר בשלטון כהנא לשותפיו. אנחנו בוחרים אחד בשני ובעיקר באזרחי ישראל".

לאחר מכן עלו על הבמה שר הביטחון לשעבר משה יעלון והרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, השותפים הנוספים לרשימה המאוחדת. בנאום הבכורה שלו כפוליטיקאי אמר אשכנזי: "התייצבתי כאן למען החיילים במילואים ובסדיר, שנענו לקריאה 'אחריי!', וגם בשם תושבי הפריפריה הגאוגרפית והחברתית. אני חושב שבני, יאיר ובוגי ראו אותי בשבועות האחרונים יותר מאת הנשים שלהם". קודם לכן אמר אשכנזי בישיבת הסיעה הראשונה של "כחול לבן": "אני מקווה שהרכבת הזאת תעצור במקום אחד, אצל נשיא המדינה. אני מנחש את מי הוא רוצה לראות שם". בית הנשיא מסר בתגובה כי הוא מסתייג מהדברים וכי הנשיא יבחר את המועמד להרכבת הממשלה לפי תוצאות הבחירות וההתייעצויות שיערוך. 

ברשימת "כחול לבן" שהוצגה היום הוצב אשכנזי במקום הרביעי, אחרי גנץ, לפיד ויעלון. אחריו ניצבים אבי ניסנקורן ומאיר כהן. אשת התקשורת מיקי חיימוביץ' נמצאת במקום השביעי, ולאחר מכן עפר שלח, יועז הנדל ואורנה ברביבאי סוגרים את העשירייה הראשונה. 

את 30 המקומות הראשונים מרכיבים 13 מועמדים מיש עתיד, 13 מועמדים מחוסן לישראל, שלושה מועמדים ממפלגת תל"ם של משה יעלון וגבי אשכנזי. לפי ההסכם בין השניים, הם יתמודדו במשותף על ראשות הממשלה ואם יזכו וירכיבו את הקואליציה, גנץ יתמנה לתפקיד לאחר הבחירות ולפיד יחליף אותו כעבור שנתיים וחצי. עוד סוכם כי לפיד יהיה שר החוץ בזמן הזה ויעלון יהיה שר הביטחון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ