סקר: "כחול לבן" מובילה על הליכוד בשישה מנדטים, נתניהו מתאים יותר כרה"מ

סקר ידיעות אחרונות מעניק לגנץ וללפיד 36 מנדטים, לצד שוויון בין גוש מרכז-שמאל-ערבים לגוש ימין-חרדים. עם זאת, 59% מהציבור מאמינים שנתניהו ירכיב את הממשלה הבאה, והוא עדיין המועמד הכי פופולרי לתפקיד

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראשי רשימת "כחול לבן", אמש. רוב הציבור עדיין מאמין שנתניהו ירכיב את הממשלה הבאה
ראשי רשימת "כחול לבן", אמש. רוב הציבור עדיין מאמין שנתניהו ירכיב את הממשלה הבאהצילום: תומר אפלבאום

סקר שפורסם הבוקר (שישי) ב"ידיעות אחרונות" ממשיך את האפקט שנוצר עם האיחוד בין גנץ ללפיד ומראה כי לו הבחירות היו נערכות אתמול, רשימתם "כחול לבן" היתה מקבלת את מספר המנדטים הגבוה ביותר - 36, לעומת 30 שקיבלה הליכוד. בחלוקה לגושים קיבלו יחד גוש המרכז-שמאל וגוש הערבים 60 מנדטים, כנגד 60 מנדטים שקיבלו גושי הימין והחרדים. עם זאת, 59% מהנשאלים העריכו בלי קשר לדעותיהם כי נתניהו ירכיב את הממשלה הבאה (לעומת 23% שהימרו על גנץ ועל לפיד), ו-38% ציינו כי הם מעדיפים אותו כראש הממשלה (לעומת 36% שבחרו בגנץ). 

אחרי הליכוד ו"כחול לבן" ניצבת בפער ניכר העבודה עם שמונה מנדטים. מרצ, שלא הצליחה להתאחד עמה אתמול, נמצאת על סף אחוז החסימה עם ארבעה מנדטים. הסקר נעשה לפני שחד"ש ותע"ל הודיעו על התמודדות משותפת, ולפיו טיבי (עם תע"ל) מקבל שישה מנדטים - וכמוהו שאר המפלגות הערביות אם ירוצו ברשימה אחת. גם הימין החדש ויהדות התורה מקבלים שישה מנדטים. איחוד מפלגות הימין (הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית) וש"ס מקבלים חמישה, כחלון עם ארבעה - ואילו אורלי לוי-אבקסיס אינה עוברת את אחוז החסימה.

נתניהו, אמש. הרשימה החדשה מנצחת אותו במספר המנדטיםצילום: מוטי מילרוד

את הסקר ערך מכון "מדגם" בהשתתפות 707 נשאלים.

הרשימה המלאה

כחול לבן 36

הליכוד 30

העבודה 8

יהדות התורה 6

הימין החדש 6

חד"ש, בל"ד והאיסלאמית 6

תע"ל 6

ש"ס 5

איחוד מפלגות הימין 5

ישראל ביתנו 4

כולנו 4

מרצ 4

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ