פנחס עידן, מספר 19 בליכוד, בביקורת על נתניהו: "סתם מתנפל על הוועדים"

יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה יצא בשיחה עם "הארץ" נגד דברי רה"מ על שיבוץ יו"ר ההסתדרות ניסנקורן ברשימתם של גנץ ולפיד: "בין 50% ל-60% מהוועדים הגדולים הם אנשי ליכוד"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פנחס עידן בנמל התעופה בן גוריון, ב-2014

יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה ומספר 19 ברשימת הליכוד לכנסת, פנחס עידן, מותח ביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו ואומר ל"הארץ": "ראש הממשלה סתם מתנפל על הוועדים". עידן מתייחס בהתבטאות ראשונה לתעמולה של הליכוד, שלפיה ראשי מפלגת כחול-לבן, בני גנץ ויאיר לפיד, יעשו מה שיאמר להם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מספר חמש במפלגתם.

נתניהו נשא ביום חמישי נאום תגובה לגנץ, ואמר כי במפלגת כחול-לבן "לא מבינים דבר בכלכלה, ולכן יעשו מה שיגיד המומחה לכלכלה שלהם ששיבצו במעלה הרשימה שלהם, ניסנקורן. יו"ר ההסתדרות ואיש השמאל הכלכלי, נציג הגופים הפופוליסטיים שמונעים תחרות במשק. זה שלהם".

את הדברים שמע עידן, ולא אהב. הוא נבחר לכנסת על ידי חברי המרכז במחוז השפלה. לפני הבחירות הקודמות ניסה את מזלו והתמודד בפריימריז הארצי, אבל הוצב רק במקום ה-37. ניתן לסמן את עידן, יחד עם חיים כץ ואתי עטיה, שנמצאת במקום 22 ברשימה, כמיני-סיעה בליכוד המייצגת את העבודה המאורגנת בישראל. בבחירות הקודמות, כשנתניהו הוציא את הסרטון המשווה את עובדי נמל אשדוד לחמאס, עידן יצא במתקפה נגדו, וכך הוא עושה גם הפעם, למרות משמעת הקמפיין הנוקשה במפלגה.

"סתם מתנפלים, כולל ראש הממשלה", אומר עידן בשיחה עם "הארץ". לדבריו, "הוועדים עושים עבודה חשובה ובשיתוף פעולה עם ההנהלה, במקומות שנקראים כביכול חזקים. אני לא חייב להסכים עם כל מה שאומרים. אני לא יודע מה זה מונופולים. הוועדים מספיק אחראים, דואגים לעובדים, זה לא אמור להיות משהו שכביכול לא טוב וצריך לקבל התקפות מכל הכיוונים. מה הדבר הרע מזה?".

עידן (משמאל) עם ניסנקורן ויו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, ב-2017צילום: דוברות ההסתדרות

גם עובדי הרכבת בליכוד?

"כן. זה לא כמו שהוועדים היו כמו עדר ושמו מפלגת עבודה. היום בין 50% ל-60% מהוועדים הגדולים הם אנשי ליכוד. ברכבת, בנמלי הים, בשירות התעסוקה הם מזוהים עם הליכוד בלי שום קשר".

בבחירות 2017 תמכת בשלי יחימוביץ' ולא בניסנקורן, למה בעצם?

"אני לא הסכמתי עם ההסכמים הקואליציוניים שהוא סגר. לא הייתי מוכן לתמוך בהסכמים האלה. הליכוד הלך עם ניסנקורן. כל סיעה קיבלה חבל על הזמן, איזה נתח מההסכמים בהסתדרות. אלו שקיבלו בחיים לא היו בוועד ולא הצביעו לעובדים. התנגדתי לזה. אני לא בובה ויס-מן של אף אחד. זה כמו שאני לא מאמין שצריך לתקוף את הוועדים. הם נבחרים על ידי עובדים בדיוק כמו שנבחרים חברי הכנסת".

יש מתיחות בליכוד בינך ואנשי העבודה המאורגנת לאנשים כמו שרן השכל?

"בפעם שעברה שראש הממשלה אמר כביכול שהוועדים החזקים הם כמו חמאס, אחר כך הוא ביקש ממני להתנצל בשמו".

אבל עכשיו הוא אומר אותו דבר, שבגלל ניסנקורן והוועדים לא מורידים את יוקר המחיה.

"זה ממש לא נכון. הוועדים לא מנהלים את מקומות העבודה שלהם. גם לי יש הנהלה. אף פעם לא התערבתי בנושא ניהול הרשות, מאשימים אותי במחירים הגבוהים בשדה. אמרתי שיתנו לכל אחד קפה וקרואסון חינם, מה אכפת לי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ