שופט העליון לשעבר ג'ובראן: "אמירות נתניהו על הערבים אומללות ופוגעות"

ג'ובראן התראיין ברשת ב', ואמר כי האזהרות של נתניהו מפני המצביעים הערבים אינן לגיטימיות. "האזרחים הללו לא פסולים, בזויים או מצורעים", אמר ג'ובראן, וקרא לנתניהו לחזור בו מדבריו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סלים ג'ובראן בבית המשפט העליון, ב-2017
הארץ

שופט בית המשפט העליון לשעבר סלים ג'ובראן אמר היום (שלישי) כי לאזהרותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מפני המצביעים הערבים וגוש חוסם עם המפלגות הערביות "אין מקום". לדבריו, "הן מיותרות, אומללות ופוגעות בנפשם של כל האזרחים הערבים במדינה". ג'ובראן קרא לראש הממשלה לחזור בו מדבריו.

ג'ובראן התראיין לתוכניתה של אסתי פרז בתחנת כאן ב', ואמר כי הוא "מאוד מוטרד". "האזרחים הללו הם לגיטימיים, לא פסולים, בזויים או מצורעים. טוב היה עושה ראש הממשלה אם היה מתייחס אחרת, בכבוד, לכלל האזרחים במדינה, כולל האזרחים הערבים", אמר.

נתניהו בנאומו נגד גוש חוסם עם הערבים, בשבוע שעברצילום: מוטי מילרוד

שופט העליון לשעבר הוסיף כי אף שראש הממשלה "נמצא בלחץ", הוא אינו יכול "להיטפל לנושא של הערבים". "מה קרה? האזרחים הם אזרחי המדינה. נכון שהם לא שווי זכויות – וזה כבר סיפור אחר, שאני מקווה שנקבל זכויות מלאות – אבל בינתיים אנחנו אזרחים שווים מכל הבחינות. המפלגות הערביות רשאיות להתמודד לכנסת. אנחנו יכולים לבחור ולהיבחר וגם לעשות הסכמים עם מפלגות אחרות וגם גוש חוסם". 

הוא הדגיש כי לא רק נתניהו, אלא גם "הרבה שרים וחברי כנסת בכירים מנגנים על הנושא הזה. אי אפשר להתעלם מקיומם של מיליון ושמונה מאות אלף אזרחים שיש להם את הזכות הלגיטימית ביותר להתאגד במפלגות ולעשות את המיטב כדי לייצג את האינטרס של האזרח הערבי", הוא הוסיף כי "יש לראש הממשלה ולחברי הכנסת כלים רבים נוספים לתקוף מפלגות שמאיימות על הליכוד, למה תמיד להשתמש בנושא הערבי?".

ביום חמישי נאם נתניהו, ואמר כי ראשי כחול-לבן בני גנץ ויאיר לפיד "מסתמכים על גוש חוסם של מפלגות ערביות שפועלות לחסל את מדינת ישראל". הוא הוסיף כי המצביעים צריכים לבחור בין "ממשלת שמאל חדשה חלשה בראשות לפיד וגנץ, עם גוש חוסם של המפלגות הערביות, או ממשלת ימין חזקה בראשותי. הם מדברים עלינו ואומרים שאנחנו גוש חוסם ימני". לדבריו, "גוש חוסם ימני ציוני זה אסור, אבל גוש חוסם של מפלגות ערביות שפועלות לחסל את מדינת ישראל זה לגיטימי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ