כ-300 מפגינים בתל אביב קראו לנתניהו להתפטר, עשרות הגיעו לתמוך בו

שתי ההפגנות נערכו במקביל ושוטרי מג"ב הגיעו למקום כדי להפריד בין המפגינים. ח"כ רוזין נאמה בהפגנת הנגד: נתניהו מתנהג כמו ראש ארגון פשע ולא ראש ממשלה מכהן, היה צריך להתפטר

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפגינים וחיילות מג"ב שמפרידות בין הצדדים, הערב בתל אביב
בר פלג
בר פלג

שתי הפגנות נערכו הערב (שבת) בתל אביב, אחת של תומכי ראש הממשלה בנימין נתניהו והפגנה נוספת של מתנגדיו. כ-300 מפגינים המתנגדים לנתניהו התכנסו בכיכר הבימה והחלו לצעוד לכיוון מצודת זאב, לשם הגיעו כמה עשרות התומכים בראש הממשלה. כוחות מג"ב הגיעו למצודת זאב והפרידו בין הקבוצות.

המפגינים שהתכנסו בהבימה קראו: "העם דורש צדק משפטי" ו"ביבי לכלא". תומכי ראש הממשלה קראו "ביבי המלך" ונשאו שלטים שעליהם נכתב "די לרדיפה" ו"ממשלה מחליפים בקלפי".

מפגינים משני הצדדים, הערב בתל אביבצילום: דודו בכר

חברת הכנסת מיכל רוזין (מרצ) נאמה בהפגנה בהבימה ואמרה: "ביום חמישי בערב ראש הממשלה היה צריך לפתוח את הנאום בשתי מילים - החלטתי להתפטר. במקום זה עוד נאום של הסתה עם תחתית נמוכה, בה מאשים בטענה הזויה שכולם שמאלנים". לדבריה, נתניהו "מאיים בלי בושה על התובעים שלו ומתנהג כמו ראש ארגון פשע ולא ראש ממשלה מכהן". היא הוסיפה כי נתניהו מנהל את מאבק ההישרדות המשפטית שלו על חשבון הציבור: "ראשי ממשלה שנחקרו בעבר מעולם לא העזו לקחת כספי ציבור כדי לממן הגנה, ואנחנו נותנים לו את זה מכספנו". היא אמרה עוד לנתניהו: "נעצת סכין בלב הדמוקרטיה הישראלית וסיכנת אותנו כמדינה דמוקרטית".

אחת המפגינות שהגיעה למקום, עופרה, אמרה: "נמאס לי לצעוק בבית, לפעמים נשבר לי ואני רוצה לצרוח מהחלון 'ביבי הביתה'. זה מאוד רגשי. לא ציפיתי שיגיעו הרבה אנשים, זה נראה דל ועצוב וזה צריך להיות שונה. אני מקווה שבשבועות הקרובים זה יהיה שונה ובעיקר בגלל איך שביבי מגיב לחקירות והולך על הראש של עובדי מדינה".

מפגינים תומכי נתניהו, הערב בתל אביבצילום: דודו בכר

מובילות הפגנות שבועיות בהבימה, אורלי, אמרה: "אני מפגינה כי אני יודעת ומכירה מה היה לפני ביבי. החברה הצעירים נולדו וחיים בנתון שקיים ולא יודעים משהו אחר. הם לא באים להפגנות כי זה לא מענייין אותם". היא סיפרה עוד כי היא מנהלת מאבק משפטי שיאפשר לה ולחבריה להמשיך להפגין ביום הבחירות. "שנתיים ורבע אנחנו ברחוב", אמרה, "נכון שהגענו כמעט לכתב אישום ונראה לאן זה יתגלגל. אנחנו יודעים שעוד יקח זמן אבל לפחות יש אנחת רווחה קלה".

מפגינה מקבוצת תומכי נתניהו, יעל, אמרה: "אנחנו יצאנו לתמוך בביבי, חד וחלק, אנחנו בטוחים שעושים לו עוול כבר שנים. אנחנו רואים מה קורה במערכת בתי המשפט. הוא לא גנב, לא לקח מעטפות... אני הייתי בטוחה ששלושה לא יגיעו, והגיעו 50. הניצחון שלנו בקלפי, אנחנו נרמוס אותם בקלפי".

מפגינה נוספת, מהרצליה, החזיקה שלט שעליו נכתב "די לרדיפה". "הרבה אנשים שאני מכירה מתקוממים נגד חוסר הצדק", אמרה. "מה שעושים לנתניהו זה מערכת משפט אחרת. אנשים מאוד כועסים על השילוש של התקשורת, המשפט והמשטרה, שהפכו להיות כמו מפלגה שמאלנית. אני גם אזרחית ארה"ב וזה מזכיר לי את מה שקורה שם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ