מאות אנשי הציונות הדתית הפגינו מול מעון רה"מ נגד החבירה לעוצמה יהודית - בחירות 2019 - הארץ

מאות אנשי הציונות הדתית הפגינו מול מעון רה"מ נגד החבירה לעוצמה יהודית

כ-300 מפגינים קראו לראש הממשלה למנוע את החיבור בין עוצמה יהודית לבית היהודי. השר לשעבר מיכאל מלכיאור, שהצטרף להפגנה: "נתניהו עשה מאמצים להכניס את הכהניזם לתוך הכנסת"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מפגינים מניפים שלטים בהפגנה נגד חיבור עוצמה לישראל והבית היהודי מול מעון רה"מ, הערב
ניר חסון
ניר חסון

כ-300 מפגינים מהציונות הדתית הגיעו הערב (שבת) להפגנה מול מעון ראש הממשלה בירושלים, נגד החיבור של מפלגת עוצמה יהודית לבית היהודי. המפגינים קראו "הפשיזם לא יעבור", והניפו שלטים שעליהם נכתב "יהדות – לא גזענות", "לא לחברים המשוקצים של נתניהו" ו"לא שמים גזענות בקלפי".

ההפגנה – שאורגנה על ידי פורום תג מאיר, תנועת ממד ועוז לשלום – עמדה תחת הכותרת "קול יהודי נגד הכהניזם". במקביל להפגנה הזו, ניסו תומכי המהלך לארגן הפגנת נגד - אך רק אדם אחד הגיע אליה. 

מפגינים מניפים שלטים בהפגנה נגד חיבור עוצמה לישראל והבית היהודי מול מעון רה"מ, הערב

אחד מהדוברים שהגיעו לנאום בהפגנה היה השר לשעבר הרב מיכאל מלכיאור, שאמר כי שתי המפלגות "לוקחות את הערכים הכי טמאים מאומות העולם, פשיזם ותורת הגזע, ורוצים להכתים איתם את היהדות – אבל זה לא הדבר הכי גרוע שהם עושים, כי הם תמיד עשו זאת. הם היו מחוץ לגדר, ואתה (ראש הממשלה בנימין נתניהו – נ"ח) עשית מאמצים להכניס את הכהניזם פנימה לתוך הכנסת. אפילו פינית מקום ברשימת הליכוד, דבר שלא נעשה בהיסטוריה הפוליטית".

נואם נוסף בהפגנה היה ד"ר גדי גבריהו, יו"ר תג מאיר, שאמר כי מפלגת הבית היהודי "לא הייתה מעלה בדעתה לצרף אליה רשימה שדוגלת בחילול שבת בפרהסיה, גם אם זה היה מביא לה עשרה מנדטים. היא לא היתה מכניסה מפלגה התומכת באכילת טרפות, אבל הם מעלימים עין ממפלגה שפועלת לחילול שם שמיים, שתומכת ברוצח שנכנס למסגד לרצוח 29 מתפללים".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ