לוגו הארץ
הארץ

חבר הכנסת בני בגין (הליכוד) ביקר היום (ראשון) את נאום ראש הממשלה בנימין נתניהו בשבוע שעבר, שבו טען שהיועמ"ש אביחי מנדלבליט פרסם את כתב החשדות נגדו כיוון שנכנע ללחץ של השמאל. בגין אמר בתוכנית של רזי ברקאי בגל"צ כי "הדברים נגד היועץ חמורים מאוד ואין להם יסוד". עוד אמר חבר הכנסת, שלא מתמודד בכנסת הבאה, כי "כתב החשדות שקראתי לפרטיו מאוד מדאיג. לי הוא היה קשה לקריאה". 

בגין ציין בדבריו שנתניהו רמז שמנדלבליט "הוא טיפוס כנוע, סמרטוט שנבהל מתעמולת האופוזיציה". לדבריו, "אלו דברים חמורים מאוד כלפי נושא משרה ציבורית רמה ואין להם כל יסוד". הוא הוסיף כי "היועמ"ש ניחן בשכל טוב, מוח חריף וניסיון משפטי ארוך, והוא גם מצויד בתחושה עמוקה של אחריות ציבורית. לכן אפשר להבין את ההתקדמות הזהירה שלו".

יו"ר ארגון הפרקליטים, עו"ד אורית קורין, ביקרה אף היא את דבריו של נתניהו. "אנו דוחים בשאט נפש את ההתקפות החמורות והאישיות של ראש הממשלה ושל בכירים נוספים נגד פרקליטים ופרקליטות במדינת ישראל", כתבה במכתב לפרקליטים בארגון, "מדובר בחציית כל הקווים האדומים. מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית בה ביקורת עניינית היא דבר לגיטימי ונחוץ, גם על פרקליטות המדינה - אך, בין זה לבין התקפות אישיות ופרועות על אנשים ישרים שהצדק והחוק הם הערכים היחידים שעומדים לנגד עיניהם, המרחק רב".

בנט בוועדת השלטון המקומי לחדשנות, בחודש שעבר. לא יתמוך בחוק צרפתי שיחול על נתניהוצילום: מגד גוזני

מנגד, שרים וחברי כנסת מהימין הגנו הבוקר על ראש הממשלה. שר התיירות יריב לוין התראיין לגל"צ ואמר כי "זה לא סוד שיש כאן ניסיון מתמשך לפגוע בתדמיתו של ראש הממשלה... אדם זכאי וחף מפשע כל עוד לא הוכח אחרת". שר האנרגיה יובל שטייניץ אמר בכאן ב' כי "הדברים הם ברורים מאוד. יש פה ניסיון לנצל את הפרשה את החשדות נגד ראש הממשלה כדי להפיל את הימין ולהעלות את השמאל לשלטון". 

יחד עם זאת, בראיון לכאן ב', שר החינוך נפתלי בנט אמר כי אין מניעה מבחינת מפלגתו לשבת בממשלת נתניהו עד שיוגש נגדו כתב אישום. עם זאת, אמר כי לאחר שהאישום יוגש "נתכנס בסיעה ונקבל החלטה". בנט אמר עוד כי הוא מוכן לבחון אפשרות לחוקק חוק צרפתי, אולם לא כזה שיוחל רטרואקטיבית. "כל חקיקה רטרואקטיבית שחלה על סיטואציה קיימת, אנחנו לא מאמינים בדברים כאלה", אמר, "אנחנו לא נתמוך בחוק שיחול על המצב הנוכחי".

בנאום ראש הממשלה ביום חמישי, זמן קצר לאחר פרסום כתב החשדות נגדו, הוא אמר כי "הלחץ של השמאל הצליח" וכי "מה שקרה פה דבר שפוגע בדמוקרטיה הישראלית". לדבריו, "פעם ראשונה בתולדות המדינה שמגישים כתב אישום כמה ימים לפני הבחירות, שנועד להפיל את ממשלת הימין ולהעלות את השמאל. אין הסבר לזה. זאת המטרה שלהם". הוא ביקר גם את פרקליט המדינה שי ניצן והפרקליטה המלווה את תיקיו, ליאת בן ארי. לדבריו, "ליאת בן ארי עצרה ב-2013 את החקירות נגד ציפי לבני, בטענה שזו התערבות בבחירות. האם זה מקרי ששי ניצן הפלה אנשי ימין ועסק באכיפה בררנית נגדם? אבל דבר אחד ברור - יש חוק אחד לכולם וחוק אחד אחר לנתניהו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ