"ידיעות אחרונות" מתנצל ומבהיר: טל רוסו לא כינה את תושבי עוטף עזה בכיינים

בראיון ל"שבעה ימים" בסוף השבוע, צוטט מספר 2 במפלגת העבודה אומר ש"נכון היה שתושבי העוטף יגלו קצת יותר חוסן" בכל הנוגע לעפיפוני התבערה. הבוקר פרסם העיתון התנצלות ■ רוסו: "נשכתי את השפתיים אבל ידעתי שהאמת תצא לאור"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוסו, בשבוע שעבר
הארץ

העיתון "ידיעות אחרונות" פרסם הבוקר (שני) התנצלות בפני אלוף במיל' טל רוסו, מספר 2 במפלגת העבודה על ציטוט שגוי שלו שהופיע בסוף השבוע בעיתון "שבעה ימים" ובכותרת של אתר ynet. לפי ההתנצלות, מתברר כי הציטוט - שייחס "בכיינות" לתושבי עוטף עזה - לא נאמר ולא היה בתמלול ההקלטה של הראיון.

בראיון, אומר לכאורה רוסו בציטוט השגוי: "אני חושב שהיה נכון שתושבי עוטף עזה יגלו קצת יותר חוסן. הייתי מופתע מסוג הבכיינות סביב טרור העפיפונים. חשוב שהתושבים יידעו שהבעת חולשה משפרת את המוטיבציה של הצד השני. זה סובב ומסובב".

מיד לאחר פרסום הראיון, התייחס רוסו לעניין בעמוד הפייסבוק שלו. "בנושא טרור העפיפונים, כוונתי בכתבה שהתפרסמה היום היתה שהרעש שאנחנו יוצרים, מגביר בקרב האויב את המוטיבציה להגברת טרור העפיפונים", נכתב. "צר לי שבחרו להוציא משפט שאמרתי מחוץ להקשרו והפכו אותו לכותרת הראיון".

"ידיעות אחרונות" פרסם התנצלות, הן בעיתון המודפס והן באתר האינטרנט, והובהר בה כי הדברים לא נאמרו. "בהמשך לראיון שפורסם בשבעה ימים עם האלוף (מיל׳) טל רוסו, בבדיקה נוספת של תמליל הראיון מתברר כי רוסו לא אמר את הדברים שיוחסו לו בנוגע לתושבי עוטף עזה. אנחנו מתנצלים על הטעות", נכתב. רוסו הגיב הבוקר: "במשך כל סוף השבוע האחרון כאבתי את העיוות המוחלט של דבריי בראיון. נשכתי את השפתיים, אבל ידעתי שבסוף האמת תצא אל האור. תושבי עוטף עזה, אתם גיבורים אמתיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ