ריבלין משיב לנתניהו: לא אקבל ניסיונות להטלת דופי בשיקול דעתי מאף גורם - בחירות 2019 - הארץ

ריבלין משיב לנתניהו: לא אקבל ניסיונות להטלת דופי בשיקול דעתי מאף גורם

תגובת הנשיא פורסמה לאחר הפרסום הבוקר ב"ישראל היום", שלפיו ראש הממשלה אמר לשרי הליכוד: "אתם יודעים כמה יהיה לי לא פשוט עם האיש שיושב בבית שמעבר לגבעה"

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
נתניהו, ריבלין וצחי ברוורמן בטקס אזכרה בגבעתיים, ב-2018
נתניהו, ריבלין וצחי ברוורמן בטקס אזכרה בגבעתיים, ב-2018צילום: מארק ישראל סלם
נעה לנדאו
נעה לנדאו

הנשיא ראובן ריבלין פרסם הבוקר (שני) הודעה שבה הבהיר כי לא יקבל "ניסיונות להטלת דופי בשיקול דעתו מאף גורם וצד במפה הפוליטית". הדברים מתייחסים לפרסום ב"ישראל היום" הבוקר, שלפיו נתניהו טען בשיחות סגורות עם שרי הליכוד: "אתם יודעים כמה יהיה לי לא פשוט עם האיש שיושב בבית שמעבר לגבעה". כוונתו של נתניהו, לפי הפרסום, היא שככל שפער המנדטים בין הליכוד למפלגת כחול-לבן יגדל, כך מתממשת האפשרות שריבלין לא יטיל עליו את הרכבת הממשלה הבאה.

הנשיא הבהיר עוד בהודעתו כי הוא "יקבל את החלטתו על פי תוצאות הבחירות ובהתאם להתייעצויות שיקיים, כפי שנהגו כל נשיאי ישראל לאורך השנים".

לפני כחצי שנה פורסם ב"ישראל היום" כי הנשיא ראובן ריבלין מתכוון לכאורה להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על חבר כנסת שאינו נתניהו. בעקבות הפרסום אמר ראש הממשלה כי השר לשעבר גדעון סער ניסה לקשור קשר להדחתו לאחר שהליכוד יזכה בבחירות. 

בעקבות הפרסום פעל הליכוד להעביר חוק שזכה לכינוי "חוק גדעון סער", לפיו "הנשיא יטיל את הרכבת הממשלה על חבר כנסת שהינו ראש מפלגה, אשר סך כל ההמלצות שניתנו לטובתו על ידי נציגי הסיעות מבטא את המספר הגדול ביותר של חברי הכנסת". בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי "בנוסח החוק הקיים כיום ישנה לקונה, אשר עלולה להביא למצב אבסורדי בו מלאכת הרכבת הממשלה תוטל על ח"כ שאינו ראש מפלגה ואשר לא היה כלל מועמד לעמוד בראשות הממשלה במהלך הבחירות עצמן".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ