נעה שפיגל
נעה שפיגל

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר הבוקר (שני) כי מפלגתו צפויה לקרוא לממשלת אחדות ולכלול בה את הליכוד. "כל אלה שצוללים בסקרים מאיזושהי סיבה, ומתחילים להמציא כל מיני סיפורים של 'אלה ילכו עם טיבי' ו'אלה ילכו עם כהנא' - הכל לא נכון", אמר בפגישה עם חקלאים ביסוד המעלה. "אנחנו נקרא לממשלת אחדות עם כל המפלגות, עם מפלגת הליכוד שתצטרף אלינו, וכל אחד שהוא ציוני ושפוי שמוכן להצטרף אלינו".

גנץ השיב בדבריו לטענות של חברי הליכוד, שטענו אתמול והיום כי הוא צפוי לחבור למפלגות הערביות כדי להקים קואליציה, תחת המסר: "זה או ביבי או טיבי". הבוקר אמרה השרה מירי רגב בראיון לכאן ב': "אנחנו צריכים להתמקד בדבר אחד: האם אנחנו רוצים ממשלת שמאל יחד עם הערבים ואחמד טיבי?". שר האנרגיה יובל שטייניץ אמר אתמול בכאן ב' כי "הדברים הם ברורים מאוד. יש פה ניסיון לנצל את הפרשה את החשדות נגד ראש הממשלה כדי להפיל את הימין ולהעלות את השמאל לשלטון".

אתמול טען ראש הממשלה בנימין נתניהו בתדרוך לשרי הליכוד וחברי הכנסת של המפלגה, כי גנץ, השתתף בטקס זיכרון למחבלי חמאס. ואולם, לא היה זה אירוע הוקרה למחבלים, כפי שטוען נתניהו, אלא טקס שנועד לדברי מארגניו לקרב בין הציבור הישראלי לפלסטיני. הם הציגו אותו כקונצרט חגיגי בהשתתפות יהודים וערבים, בסימן התקווה לדיאלוג ולפיוס.

נתניהו הוסיף שגנץ אמר שסיכן חיילי גולני כדי לא לפגוע בפלסטינים. הטענה הוצאה מהקשר של דבריו מאירוע שבו השתתף הרמטכ"ל לשעבר ב-2015. גנץ סיפר בכנס של ארגון "שורת הדין" בירושלים על הדילמה שלו כמפקד הצבא, ביחס לפעילות מול בתי החולים "שיפא" ו"וופא" ברצועת עזה בשעת המלחמה, לאור העובדה ששימשו גם את המחבלים. 

“שיפא היה מלא פליטים", אמר אז גנץ, "העניין עלה הרבה פעמים, ותמיד דחיתי את ההצעה להפציץ שם, למרות שידעתי שמתחת לכל זה נמצאת הנהגת חמאס". על ביה"ח וופא בסג'עיה אמר: "הייתי שם. בזמן המערכה גולני היו מתחת לבית החולים ונורתה אש מבית החולים. מראש הזהרנו את מנהלי בית החולים. וידאנו שאף אחד לא נמצא בפנים. הייתי שם בעצמי, ובכל זאת אמרתי למפקדים: 'חכו'. שוב ביקשנו מהמנהלים שיוציאו את כולם, ורק אז נתתי אישור לתקוף. ואזרחים לא נפגעו. במקרה הזה לקחתי סיכון מטעם גולני. אז אנחנו לוקחים סיכונים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ