מצע כחול לבן: תהליכי ההיפרדות מהפלסטינים "יועמקו", "החלטות היסטוריות" יובאו למשאל עם

לפי המצע, המפלגה תפעל לחיזוק גושי ההתיישבות ותשמור על ירושלים המאוחדת כבירה הנצחית. כמו כן, היא תאפשר לרשויות מקומיות שירצו בכך להפעיל תחבורה ציבורית מצומצמת בשבת ותבטל את חוק המרכולים

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעלון, גנץ, לפיד ואשכנזי בצפון רמת הגולן, השבוע
חיים לוינסון
חיים לוינסון

מפלגת כחול לבן פרסמה היום (רביעי) את המצע שלפיו תפעל לדבריה לאחר הבחירות. לפי המצע, המפלגה תיזום ועידה אזורית יחד עם מדינות ערב כדי "להעמיק את תהליכי ההיפרדות מהפלסטינים, תוך שמירה בלתי מתפשרת על האינטרסים הביטחוניים של המדינה ועל חופש הפעולה של צה"ל בכל מקום". כמו כן, הבהירה המפלגה כי לא תהיה התנתקות שנייה וכי "כל החלטה מדינית היסטורית תובא להכרעת העם במשאל עם או תאושר בכנסת ברוב מיוחד".

המפלגה, כך לפי המצע, "תחזק את גושי ההתיישבות ותאפשר חיים נורמליים בכל מקום בו חיים ישראלים". עוד מצוין במצע כי בקעת הירדן תהיה גבול הביטחון המזרחי של המדינה וכי ירושלים המאוחדת תהיה "בירת ישראל הנצחית".

המצע מחולק ל-26 פרקים כשבראשו הפרקים מדיני-ביטחוני, מלחמה בשחיתות וכלכלה, ובתחתית יהדות התפוצות וקליטת עלייה, שוויון מיעוטים ותרבות ואומנות.

בפרק העוסק בדת ומדינה, המפלגה מבטיחה לשמור על זהותה היהודית של המדינה ובו בזמן לאפשר לכל אדם וקהילה לעצב את אורחות חייהם. עוד מצוין כי יש לשמור על ייחודה של השבת כיום המנוחה הממלכתי ולצד זאת, לאפשר פעילות "אשר יש בה כדי לענות לצורכיהם של כלל אזרחי ישראל". המפלגה מצהירה עוד כי תאפשר לרשויות מקומיות שירצו בכך להפעיל תחבורה ציבורית מצומצמת בשבת וכי תקדם הקמת רחבת תפילה שלישית בכותל המערבי.

המפלגה מציינת במצע כי תבטל את חוק המרכולים, המגביל פעילות בתי עסק בשבת, תחדש את חוק השוויון בנטל שנכתב בידי מערכת הביטחון ותחוקק את ברית הזוגיות וחוק הפונדקאות גם למשפחות לה"טביות. באשר לחוק הלאום, המפלגה מצהירה כי תמסד את ערך השוויון בחוק יסוד. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ