רפי פרץ השווה את מצעד הגאווה למצעד של שונאי כלבים - והתנצל

ראש רשימת איחוד מפלגות הימין הבהיר בתגובה לפרסום דבריו בחדשות 12 כי הוא "מכבד כל אדם באשר הוא אדם". בראיון קודם אמר: "כל אחד שיש לו איזשהו שוני יעשה מצעד?"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רפי פרץ עם מינויו ליו"ר הבית היהודי, בחודש שעבר
לוגו הארץ
הארץ

יו"ר הבית היהודי ואיחוד מפלגות הימין, הרב רפי פרץ, יצא היום (רביעי) נגד מצעד הגאווה והשווה אותו למצעד של שונאי כלבים. פרץ התנצל על דבריו, אף שאמר דברים דומים בראיון אחר באחרונה.

"זה שלהט"בים ירצו לחיות את החיים שלהם איך שהם ירצו לחיות, אני לא בעל הבית לקבוע להם את זה", אמר פרץ בראיון לחדשות 12. "ברמה הלאומית, לבוא ולהגיד שאנחנו משנים את אופי הבית היהודי, לי, כמי שנושא את דגלה של הציונות הדתית, זה לא מתאים. שיחיו איך שהם רוצים לחיות. אני לא חושב שצריך לעשות מצעד מהדבר הזה. מי שאוהב, אני יודע... אני לא אוהב כלבים אצלי בבית, להבדיל, כן? סתם אני נותן לך דוגמה. אז מה, אני אעשה על זה מצעד? המרחב הציבורי צריך לעבור עיון מדוקדק, המרחב הפרטי - זה בסדר גמור".

פרץ מיהר להתנצל על הדברים וצייץ בטוויטר: "כמענה לשאלה על סוגיית מצעד הגאווה כשלתי בלשוני, באופן שמן הסתם עלול לפגוע באנשים רבים. מיד אחרי שהדברים נאמרו חזרתי בי מהניסוח, ואני שב ומתנצל מעומק לבי. ברור לי כי התנצלות זו לא תמנע את הכותרת הערב באופן שיעצים שנאת חינם - ועל כך צר לי מאוד. אני מכבד כל אדם באשר הוא אדם ולא מתערב לאף אחד באורחות חייו הפרטיים".

ואולם, לפני פחות מחודש ביטא פרץ עמדה דומה בראיון לערוץ 20: "משפחה זה 'איש ואשה בראם', זה לא דרך אחרת", אמר. "במובן הפרטי אני מכבד כל אחד. האם לעשות מזה מצעד? כל אחד שיש לו איזשהו שוני יעשה מצעד? אני לא רואה בזה ערך".

כמה מחברי הרשימה שבראשה עומד פרץ התבטאו בעבר נגד הקהילה הגאה ונגד קיום מצעד הגאווה. בצלאל סמוטריץ', יו"ר האיחוד הלאומי המוצב במקום השני ברשימה, קיים ב-2006 "מצעד בהמות" בתגובה למצעד הגאווה בירושלים. בהמשך אמר כי הוא מתחרט על כך, אך ב-2015, לאחר ששירה בנקי נרצחה במצעד הגאווה בירושלים, שב והגדיר את המצעד "מצעד תועבה". איתמר בן גביר, המועמד ברשימה מטעם מפלגת עוצמה יהודית, עתר נגד קיום המצעד בירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ