הנשיא ריבלין: "מתקפות כאלה או אחרות לא יפחידו אותי, אנהג בנאמנות לחוק"

נשיא המדינה הבהיר כי יטיל את הרכבת הקואליציה על פי המלצות ראשי הסיעות, וגינה את ההתבטאויות נגד הציבור הערבי במסגרת הבחירות: "יש זמנים שבהם שתיקה כהסכמה"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ריבלין, היום
ריבלין, היוםצילום: קובי גדעון, לע"מ

הנשיא ראובן ריבלין אמר היום (חמישי) כי לא יירתע מ"מתקפות כאלה ואחרות", בעקבות המתקפות עליו מימין והדיווחים שייתכן כי לא יטיל את הרכבת הממשלה על המועמד שישיג את תמיכת רוב ראשי הסיעות. "לאחרונה יש שיח סביב עמדותיי האישיות, למי ולמה אתן את התפקיד להרכיב את הממשלה. נשיאי ישראל בתוך עמם הם יושבים ואני, כמו קודמיי, מתייחס לבחירות ולקול העם, בחרדת קודש", אמר.

"עבורי, קול ההמון, קול הריבון שהוא אזרחיות ואזרחי ישראל, כקול שדיי", אמר ריבלין בכינוס של המכון הישראלי לדמוקרטיה. "לא אתפתה מדברי חנופה. מתקפות כאלה או אחרות לא יפחידו אותי. אנהג בנאמנות ללשון החוק ולרוחו, כפי שעשיתי במערכת הבחירות הקודמת, וכפי שנהגו קודמיי - כל נשיאי ישראל בעבר".

ריבלין מתח ביקורת על התבטאויות פוליטיות נגד הציבור הערבי במערכת הבחירות הנוכחית: "ההתלהמות הזאת היא סכנה לחברה הישראלית, והיא סכנה לערכים של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית", אמר. "כאן במדינה הזאת, בבית הזה - כולנו שווים. אין אזרחים סוג א', אין מצביעים סוג ב'. על כולנו, גם בתקופת בחירות, לעמוד כחומה בצורה כנגד הרוח המסוכנת הזאת, ולהשמיע קול ברור. יש זמנים שבהם שתיקה - כמוה כהסכמה".

השבוע התעורר דיון ציבורי נרחב לאחר שהשחקנית רותם סלע מתחה ביקורת על התבטאות של שרת התרבות והספורט, מירי רגב, בנוגע לציבור הערבי. סלע כתבה באינסטגרם: "רגב יושבת ומסבירה לרינה מצליח שהציבור צריך להיזהר, כי במידה ובני גנץ ייבחר הוא יהיה חייב להקים ממשלה עם ערבים. ואני שואלת את עצמי למה רינה לא שואלת אותה בתדהמה - ומה הבעיה עם הערבים? ריבונו של עולם, ישנם גם אזרחים ערבים במדינה הזו". על כך ענה לה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי "ישראל היא לא מדינת כלל אזרחיה. לפי חוק יסוד הלאום שהעברנו, ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי - ושלו בלבד".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ