כחול לבן ליועמ"ש: בדוק אם "לשכה מסוימת בירושלים" אחראית להדלפה על הפריצה לטלפון של גנץ

במכתב מציינים אנשי הרשימה כי סביר להניח ש"גורם בעל נגישות למידע ביטחוני רגיש ובעל אינטרס לפגוע בגנץ" עומד מאחורי ההדלפה כי איראן פרצה לטלפון שלו ■ יעלון: "זה תרגיל שקוף של ביבי"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גנץ בגבול עזה, ביום שישי
חיים לוינסון

רשימת כחול לבן פנתה אתמול (שבת) ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, וביקשה ממנו לערוך לאלתר בדיקה שתגלה מי עומד מאחורי ההדלפה לחדשות 12 כי איראן פרצה לטלפון הנייד של בני גנץ. הרשימה ציינה במכתב כי "קיימות שורה של אינדיקציות המוליכות את נתיב 'ההדלפה' ללשכה מסוימת מאוד הנמצאת בירושלים".

במכתב, שחתום בידי עורכי הדין עודד גזית ואלירם בקל, מציינת הרשימה כי יש לשים לב לעיתוי שבו הודלפה הידיעה לכתב החדשות עמית סגל, וכי סביר להניח שמקורה הוא ב"גורם בעל נגישות למידע ביטחוני רגיש, ובעל אינטרס לנסות ולפגוע בגנץ" (ההדגשות במקור).

מנדלבליט, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

לפי הפרסום של סגל בשבוע שעבר, שני בכירים בשב"כ הודיעו לגנץ כי המודיעין האיראני פרץ לפני כמה שבועות לטלפון הנייד שלו ושאב משם פרטים אישיים ותכתובות פרטיות. הם ציינו עוד, כך לפי הפרסום, כי תכולת הטלפון שלו מצויה בידי האיראנים ומסרו לו כי עליו "לפעול לפי הבנתו". בשב"כ מסרו בתגובה כי הם "מנועים מלהתייחס לפרסום".

אנשי הרשימה מציינים בפנייתם הדחופה למנדלבליט כי הפריצה לטלפון הנייד של גנץ אירעה לפני זמן רב וכי "אין להעלות על הדעת כי גורם בשירותי הביטחון היה מדליף" ידיעה מסוג זה. לעמדתם, אין חולק על כך ש"הדלפה של אירוע בעל מאפיינים העלולים להיות 'ביטחוניים', המלווה בפרטים קונקרטיים, מהווה פגיעה חמורה בביטחון המדינה". אנשי הרשימה מציינים כי אם ההדלפה אכן נעשתה ממניע פוליטי, הרי שמדובר בעבירה של "הפרת אמונים בדרגה החמורה ביותר", לשון המכתב.

בסיום המכתב מבקשים אנשי הרשימה מהיועמ"ש להורות לאנשי מערך הסייבר הלאומי להקפיד על כך שלא תיעשנה פעולות העלולות לשרת גורמים פוליטיים בתקופת הבחירות, וכן מבקשים ממנו "להורות לראש הממשלה, הממונה על מערך הסייבר, כי יפעל בהתאם לחובתו על-פי דין, ויימנע מעשיית כל שימוש אישי ופוליטי בגורמים הכפופים לו או במידע המונח לפניו".

משה יעלון, שר הביטחון לשעבר ומבכירי מפלגת כחול לבן, אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי "זה תרגיל שקוף של ביבי. זה טריק שלצערי כולנו נופלים בו. לא איראן ולא בטיח... יש פה פרשת ביביגייט. קשה לי להאמין שהאיראנים מתעניינים בטלפון של בני גנץ בדיוק כשלנתניהו יש את האינטרס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ