עודה בשאראת
עודה בשאראת

יומיים אחרי הטבח הנוראי בניו זילנד, בית המשפט העליון בישראל מחליט לפסול את מועמדותו של מיכאל בן ארי, המועמד ברשימת איחוד מפלגות הימין, וחבר במפלגת עוצמה יהודית, שכל כולה הסתה נגד הציבור הערבי בישראל ונגד השמאל. מה הקשר, תשאלו? ובכן, בית המשפט העליון החליט הערב (ראשון) שכדי למנוע את הזליגה מדיבורים מטורפים למעשים מטורפים, צריך קודם כל לשלול את הלגיטימציה של הדיבורים המחליאים באופן ברור שלא משתמע לשני פנים.

מה עוד שבית המשפט ביצע פעולה אמיצה זו, למרות העידוד של ראש הממשלה, ולא נרתע מלצאת חוצץ נגד המגמה המסוכנת של ראש הפירמידה. אכן זה לא קל, ובהחלט הדבר לא פופולרי בקרב חוגים רבים, לדאבוננו בקרב הציבור הישראלי. אך מי אמר שהמאבק נגד מגמות פשיסטיות וגזעניות הוא טיול אביבי בחיק הטבע?

עופר כסיף בבית המשפט העליון, בשבוע שעבר. תהה כמו אדם סביר מדוע לסיינפלד יש יותר זכויות מאשר לפלסטיני יליד הארץצילום: אוליבייה פיטוסי

ההחלטה של בית המשפט היא בעיקר נגד האדריכל שעמל על הכשרת הרוע הגזעני הזה, ובשל כך אפילו ביטל ביקור ברוסיה. החלטה זו מקבלת משנה חשיבות לנוכח ההתקרנפות של המערכת הפוליטית בישראל, והכוונה כאן לאלה שנקראים שמאל-מרכז, ושחרף הצמחוניות המחליאה שלהם, נתניהו לא חס עליהם והם כבר מרגישים את נחת זרועו של האיש, אשר אליו מופנות האשמות כבדות בדבר פרשת החדירה לסלולרי של בני גנץ, מנהיג כחול לבן.

בידיעה על הפסילה בעמוד הבית באתר "הארץ" הופיעו תצלומים של שני מועמדים שבית המשפט התבקש לפסול, מצד מחנות שונים במערכת הפוליטית: מיכאל בן ארי ועופר כסיף. עולם והיפוכו הקרינו שתי תמונות אלה; הלקסיקון של הראשון הכיל את כל הביטויים הגזעניים נגד הערבים, שכמותם השתמשו באירופה בימיה החשוכים נגד היהודים עצמם. ואילו השני תהה, כמו כל אדם סביר, למה למיסטר ג'רי סיינפלד, האמריקני היהודי המדושן, שמורות יותר זכויות מאשר פלסטיני בן הארץ.

אם סיינפלד היה קורבן לרדיפה גזענית אז חובתה של ישראל וחובתה כל מדינה שמכבדת את עצמה, לקבל אותו. בינתיים, לא סיינפלד חלילה, ישראל היא כבר המקלט של דמויות מפוקפקות שהכסף שלהם מוביל את המדינה לעבר קיצוניות ולאומנות עיוורת.

ובכן, הפעם, בנקודה קריטית ובעלת משמעות, בית המשפט העליון עשה את שלו, מינוס אחד. מדוע? מפני שהשופט התשיעי הוא מתנחל, שלפי החוק הבינלאומי, חוק האנושות כולה, הוא עובר על החוק. אם שמונת השופטים היו מתיישרים עם השופט המתנחל, גם עופר כסיף היה נפסל, וגם רשימת רע"ם־בל"ד היתה נפסלת. במקרה כזה, המון ערבים היו נרתעים במחאה מלהשתתף בבחירות, והימין היה צוחק כל הדרך אל בית ראש הממשלה. גם הפעם יש סיכוי סביר שיגיע לממשלה, אך ההחלטה הזאת תכריח אותו להזיע קצת יותר.

מול קדרות מערכת הבחירות ומול רוחות הקונספירציה שאפפו את הבחירות בארה"ב ושמנשבות בחוזקה כבר כאן, אולי החלטה אמיצה זו תדרבן אחרים לצעוד בשביל האומץ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ