ג'מאל זחאלקה הגיש תלונה נגד ח"כ אורן חזן על הסתה לרצח בעקבות סרטון תעמולה

חבר הכנסת מהליכוד, שרץ בבחירות הקרובות ברשימת צומת, פרסם סרטון שבו נראית דמותו יורה בזו של זחאלקה, בסצינה המבוססת על הסרט "הטוב, הרע והמכוער". זחאלקה פנה גם לפייסבוק כדי שהחברה תסיר את הסרטון: "מדובר בקריאה לרצח באווירה ציבורית של ליבוי יצרים נגד הציבור הערבי ונציגיו"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ח"כ ג'מאל זחאלקה במסיבת עיתונאים של הרשימה המשותפת, בשנה שעברה
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

ח"כ ג'מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) הגיש היום (שלישי) תלונה במשטרה נגד ח"כ אורן חזן (הליכוד), בטענה כי הוא הסית לרצח. התלונה מגיעה בעקבות תשדיר בחירות של רשימת צומת של חזן, שבה הוא נראה יורה בזחאלקה והורג אותו כחלק מסצינה המבוססת על הסרט "הטוב, הרע והמכוער". יו"ר בל"ד לשעבר הגיש תלונה נוספת לוועדת הבחירות המרכזית, בדרישה לפסול את הסרטון.

"בנוסף להיות גזען באופן מחריד, אורן חזן מוכיח לנו פעם אחר פעם כמה נמוך הוא יכול לרדת על מנת לזכות במעט קולות על חשבון שנאת ערבים", אמר זחאלקה. "לצערנו הרב, גם מערכת הבחירות הנוכחית נגועה ברמות אבסורדיות של גזענות והסתה נגד הציבור הערבי ונבחריו, והסרטון המחליא הזה הוא רק דוגמה אחת מיני רבות". עוד הוא הוסיף כי הוא מקווה שבאמצעות הגשת התלונות, "אולי גורמי האכיפה סוף סוף ימצאו לנכון למצות את הדין על הסתה ברורה וחד משמעית לרצח איש ציבור".

סרטון הבחירות החדש של אורן חזן

במקביל להגשת התלונה, זחאלקה פנה לפייסבוק בדרישה שיורידו את הסרטון בשל "התוכן הגזעני, האלים והמסית המופיע בו", כדבריו. "בסרט של חזן הוא נראה מגלם את דמותו של המכוער, ואכן זהו התואר המתאים לו. אך לא מדובר בסרט אלא בקריאה לרצח, באווירה ציבורית שבה קיים ליבוי יצרים נגד הציבור הערבי ונציגיו, וזה מסוכן, אפילו מסוכן מאוד".

הסרטון המדובר לוקח סצנה מהסרט "הטוב, הרע והמכוער", שבה נראית דמותו של חזן מתקלחת. דמותו של זחאלקה נכנסת לחדר כשבידה אקדח, והוא מתחיל לתקוף את חזן. בשלב מסוים, דמותו של זחאלקה אומרת: "אעדיף למות מאשר לשיר את ההמנון הישראלי". דמותו של חזן יורה לעברו כמה יריות מתוך האמבטיה, עד שהוא מת. בסוף הסרטון, דמותו של חזן אומרת "אם אתה רוצה למות – תמות, אל תאיים".

חזן טען בתגובה להגשת התלונה נגדו, כי "אין כאן לא גזענות ולא שנאת ערבים". הוא הזכיר כי בקדנציה שלו כחבר כנסת יצא תדיר נגד זחאלקה וחברת הכנסת חנין זועבי, ואמר: "סתמתי להם את הפה וגירשתי אותם מהכנסת. כך תעשה מפלגת צומת בראשותי גם בכנסת הבאה, וטיבי, יד ימינו של ערפאת, יטופל על ידי באותה הדרך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ