נדחתה בקשתו של בן גביר לעבור מהמקום השביעי לחמישי באיחוד מפלגות הימין

בן גביר הגיש את הבקשה בעקבות פסילתו של מיכאל בן ארי, שהוצב במקום החמישי. המשמעות היא שאם איחוד מפלגות הימין תקבל שישה מנדטים ומטה, נציגי עוצמה יהודית לא ייכנסו לכנסת הבאה

יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בן גביר בבית המשפט העליון, בשבוע שעבר
יותם ברגר

יו"ר ועדת הבחירות, שופט העליון חנן מלצר, דחה הערב (ראשון) את בקשתו של עו"ד איתמר בן גביר לעבור מהמקום השביעי למקום החמישי ברשימת איחוד מפלגות הימין. בקשתו של בן גביר הגיעה על רקע פסילתו של מיכאל בן ארי, חברו למפלגה הכהניסטית "עוצמה יהודית". משמעות ההחלטה היא כי אם איחוד מפלגות הימין תקבל שישה מנדטים ומטה, נציגי עוצמה יהודית לא ייכנסו לכנסת הבאה.

השופט מלצר כתב כי "לאחר עיון בבקשות, בעמדת היועץ המשפטי לממשלה ושמיעת טענות באי כח הצדדים... חוששני שאין בידי להיעתר להן שכן לא איתרתי כל מקור סמכות בדין המקנה לוועדת הבחירות המרכזית או לעומד בראשה לערוך שינויים ברשימות המועמדים לאחר שאלה הוגשו ואושרו". בהתאם, דחה השופט מלצר גם את בקשת נציגה השלישי של מפלגת עוצמה יהודית, יצחק שמעון וסארלוף, לעבור מהמקום ה-39 ברשימה למקום השמיני, שבו ניצב בן גביר טרם פסילת בן ארי.

מלצר בדיון של הוועדה, החודשצילום: אוליבייה פיטוסי

בן גביר מסר בתגובה להחלטה: "אמנם גם מהמקום השביעי באיחוד מפלגות הימין אכנס לכנסת, אך התחושה שהמערכת המשפטית רודפת אותנו כי הם מבינים שאנו לא נאפשר את המשך שלטון בג"ץ והמערכת המשפטית. לא יעזור להם". 

ההחלטה התקבלה לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הגיש את עמדתו לוועדה, שבה התנגד לבקשתו של בן גביר. בחוות הדעת, שהגיש עו"ד רועי שויקה, נכתב כי "נוכח הוראות החוק... דינה של הבקשה להידחות שכן ועדת הבחירות המרכזית אינה מוסמכת לשנות את סדר המועמדים ברשימת מועמדים שהוגשה לה".

כתוצאה מכך, סדר המועמדים ברשימה כולל בשביעיה הראשונה שלושה מועמדים לבית היהודי (יושב הראש רפי פרץ, חבר הכנסת מוטי יוגב ועידית סילמן, החדשה ברשימה), שלושה מועמדים מהאיחוד הלאומי (יושב הראש בצלאל סמוטריץ׳, מזכ"ל המפלגה אופיר סופר וחברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק), ובמקום השביעי בן גביר מעוצמה יהודית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ