גנץ על שותפיו להנהגת המפלגה: לא בטוח באף אחד מהשלושה

בחדשות 13 פורסמו הקלטות של יו"ר מפלגת כחול לבן, שבהן גם מתח ביקורת על התנהלותו של היועמ"ש בנוגע לפרשת לצוללות: "מנדלבליט פחד לחקור את זה... הוא פוחד שיגידו שזה פגע בביטחון המדינה"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעלון, גנץ, לפיד ואשכנזי ברמת הגולן, החודש
לוגו הארץ
הארץ

יו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ הביע חוסר אמון בשותפיו להנהגת המפלגה - כך לפי הקלטות שהתפרסמו הערב (ראשון) בחדשות 13. "באף אחד אני לא בטוח. באף אחד מהשלושה (לפיד, יעלון ואשכנזי) אני לא בטוח. אני לא בטוח באף אחד".

בהקלטות אמר גנץ שראש הממשלה בנימין נתניהו "מכר את המדינה" באישור מכירת הצוללות למצרים. "(נתניהו) אישר למצרים צוללות שאף אחד לא צריך אותן. הדוד שלו מוכר פלדה והוא מקבל מזה עמלות, הוא מעלה את המחיר. הוא ימכור את הביטחון שלנו... על מה אנחנו מדברים? על מה אנחנו מדברים? פשוט מכר את המדינה".

גנץ, בדרך למסיבת עיתונאים, הערבצילום: עופר וקנין

גנץ מתח ביקורת גם על התנהלותו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. "מי שלא חקר את הצוללת השישית, לא יכול לפתוח את הצוללת השביעית, שמינית, תשיעית... מי שלא חקר את ספינות המגן, לא ימצא את הסיפור הזה", אמר גנץ, "ואני חושב שגם מנדלבליט פחד לחקור את זה... ואם הוא היה חוקר את ביבי על הסיפור הזה, מדינת ישראל לא היתה מקבלת את הצוללות. הוא פוחד שיגידו שזה פגע בביטחון המדינה וסיפורים ועניינים".

בהקלטות, שבוצעו אחרי שהיועץ המשפטי מנדלבליט פרסם את כתב החשדות נגד נתניהו אך לפני שיו"ר כחול לבן הבהיר סופית שלא יישב עם נתניהו באותה ממשלה - גנץ תיאר תרחיש של ממשלת אחדות עם הליכוד. "נגיד שהוא (נתניהו) ינצח את הבחירות, שבוע אחרי זה טראמפ שם תוכנית ועם ישראל מסתכל על בני גנץ ואומר 'בוא נאתרג את הנתניהו הזה' כי אחרת סמוטריץ' יהרוג לנו את האופציה האחרונה לעשות משהו", אמר גנץ. "אז כשאני אגיע לרגע הזה, אני צריך לראות. ואז אני אגיד לנתניהו 'סליחה, זה בלי סמוטריץ', זה בלי זה, זה בלי זה, זה כחול לבן-ליכוד, בוא נדבר. ממשלת אחדות בין כחול לבן לבין ליכוד. אתה, מהיום שמתחיל המשפט שלך, נכנס לנבצרות של חודשיים עד שהמשפט שלך נגמר', לא יודע בדיוק מה, נוציא איזשהו סידור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ