נתניהו לאנשי ליכוד: צאו להצביע, ריבלין רק מחפש תירוץ; הנשיא: ניסיון בזוי להטלת דופי

בהקלטה שפורסמה בחדשות 12, אמר נתניהו לאנשי הליכוד כי הנשיא עלול להטיל על גנץ את מלאכת הרכבת הממשלה, ועודד את פעיליו: "תקומו, תתעוררו". ריבלין הגיב בחריפות: לא ירא ממתקפות שמונעות משיקולים ציניים

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו במעון ראש הממשלה, אתמול
לוגו הארץ
הארץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בשיחה עם אנשי הליכוד כי "אם תימשך השאננות, נפסיד את הבחירות" - כך נשמע הערב (שלישי) בהקלטה שפורסמה בחדשות 12. נתניהו הוקלט בשיחה עם אנשיו במטה הליכוד, ואמר כי על פי סקרים שערכה המפלגה, תומכי ליכוד רבים אינם מתכוונים להצביע בבחירות. לדבריו, "אם זה נמשך כך, והליכודניקים לא יוצאים להצביע, אנחנו מפסידים את הבחירות".

"ריבלין רק מחפש תירוץ", המשיך נתניהו, "יהיה לו פער של שניים, שלושה, ארבעה, חמישה מנדטים, הוא ימצא את זה כתירוץ, יפיל את זה על גנץ. זה מה שיהיה, אז תקומו! תתעוררו!"

הנשיא הגיב הערב בחריפות לדברי נתניהו. בהודעה שמסר בעודו שוהה בביקור ממלכתי בקנדה, נכתב כי "זהו ניסיון נוסף להטיל דופי בשיקול הדעת של נשיא המדינה באשר למימוש סמכותו החוקית. גם הפעם, נשוב ונבהיר כי הנשיא יקבל את החלטתו כלשון החוק וכרוחו, כפי שעשו כל נשיאי ישראל בעבר. זהו ניסיון בזוי נוסף, לפגוע באמון הציבור בהחלטתו הממלכתית של הנשיא לאחר הבחירות. נשיא המדינה לא יתפתה לדברי חנופה, ולא ירא ממתקפות שכאלה, החוזרות ונשנות באופן חסר אחריות ומונעות משיקולים פוליטיים ציניים".

הנשיא ראובן ריבלין אמר גם בחודש שעבר כי לא יקבל ניסיונות להטלת דופי בשיקול דעתו מאף גורם וצד במפה הפוליטית. הוא הגיב לפרסום ב"ישראל היום", שלפיו נתניהו טען בשיחות סגורות עם שרי הליכוד: "אתם יודעים כמה יהיה לי לא פשוט עם האיש שיושב בבית שמעבר לגבעה". כוונתו של נתניהו, לפי הפרסום, היא שככל שפער המנדטים בין הליכוד למפלגת כחול לבן יגדל, כך מתממשת האפשרות שריבלין לא יטיל עליו את הרכבת הממשלה הבאה.

באוקטובר פורסם ב"ישראל היום" כי נתניהו חושש כי הנשיא ראובן ריבלין יטיל את הרכבת הממשלה על חבר כנסת אחר, גם אם מפלגתו תזכה במספר המנדטים הגבוה ביותר. בעקבות הפרסום, הודיע יו"ר הקואליציה דוד אמסלם כי יקדם חוק שיגביל את שיקול הדעת של נשיא המדינה בהחלטתו על מי להטיל את הרכבת הממשלה לאחר הבחירות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ