שרה נתניהו ביקשה מידע מכפיש על בני הזוג בנט: "גילת נראתה בבטן חשופה"

במסמך בכתב ידה שפורסם בחדשות 12, ביקשה רעיית ראש הממשלה לאסוף מידע על נפתלי וגילת בנט לפני בחירות 2013. "האם עשה דברים לא ראויים במסגרת השתלטותו על הבית היהודי?", שאלה, ודרשה לבדוק כיצד גייס את הכספים לפריימריז

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בני הזוג נתניהו, במארס 2018
לוגו הארץ
הארץ

מסמך שנכתב בכתב ידה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו מגלה את בקשותיה לברר פרטים מכפישים על אודות יו"ר הימין החדש נפתלי בנט ורעייתו גילת. על פי דיווח הערב (שלישי) בחדשות 12, נתניהו נפגשה עם אדם שממנו ביקשה לאסוף מידע על בני הזוג בנט לפני בחירות 2013 – אז התמודד בנט לראשונה בראשות רשימת הבית היהודי, והסקרים ניבאו לו 15 מנדטים.

בכתבה דווח כי נתניהו פנתה לאיש עסקים המקורב אליה, וזה הפעיל חוקר פרטי. נתניהו לא היתה מרוצה מהממצאים שאסף, והביעה זאת במסמך. "מתוך הממצאים לא ניתן להבין האם סיים או לא סיים תואר במשפטים באוניברסיטה העברית, כמה שנים למד שם?", כתבה. בהתייחסה לעבודתו של בנט כראש לשכתו של נתניהו בשנים 2006-2007, הוסיפה: "מנין להם שפיתח את תוכניתו החינוכית של נתניהו? לא נכון הדבר!". על פי פרסומים, בנט ושקד, שניהלה את הלשכה, הסתכסכו איתה שניהם, ודווח כי פוטרו.

גילת בנט. נתניהו כתבה עליה כי עבדה במסעדה שבה מוגשים "שרימפס וחזיר"צילום: עופר וקנין

נתניהו כתבה עוד: "האם פוטר או לא פוטר מעבודתו אצל נתניהו??? ומתי??? האם פוטר או לא פוטר מעבודתו מעבודתו כמנכ"ל יש"ע?? אם פוטר, מדוע פוטר?? ומתי?" כמו כן, ביקשה נתניהו לבדוק חשד לאי-סדרים כספיים בהתנהלותו של בנט. "האם יש בעיות כספיות בקשר לכספי מועצת יש"ע? ואילו? מאיפה גייס את כל תרומותיו וכספיו לפריימריז שלו?" בנוגע להתקדמותו בפוליטיקה, שאלה במסמך: "האם עשה דברים לא רואיים במסגרת השתלטותו על המפלגה הבית היהודי? האם סילק את זבולון אורלב או דניאל הרשקוביץ?"

המסמך מראה כי נתניהו ביקשה מידע מכפיש על גילת בנט, בדומה לזה שביקש בעלה לפרסם ב"וואלה", כפי שחשף בעל השליטה בבזק החשוד בפרשה 4000, שאול אלוביץ'. "טענתם, שאשתו חזרה בתשובה לפני 13 שנה!", כתבה נתניהו, "איך אתם מסבירים שלפני כ-5 שנים נראתה באירועים במכנסי ג'ינס צמודים, בטן חשופה, גופיית ספגטי??? מדוע לא עליתם כלל על העובדה שאשתו שפית עד לפני כשנתיים במסעדה לא כשרה שמגישה פירות ים, שרימפס וחזיר? לא עליתם על העובדה שאשתו חילונית שמאלנית".

בנט בתל אביב, בחודש שעבר. "מתוך הממצאים לא ניתן להבין האם סיים או לא סיים תואר במשפטים באוניברסיטה העברית", קבלהצילום: מוטי מילרוד

נתניהו אף התייחסה במכתבה לחשוד בפרשת 2000, מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס. "מדוע נוני מוזס תומך בו ומקדם אותו, כתבות שירות מתחנפות ב-7 ימים על איילת". 

בתגובה, מסרה נתניהו: "מעניין ששבוע לפני הבחירות אתם מפרסמים מסמך מלפני שש שנים ואפילו לא שואלים מי הדליף אותו ולאיזו מטרה. במהלך כל קמפיין 2013 בנט ושקד תדרכו בצורה גסה נגד הגברת נתניהו ואף התבטאו נגדה בצורה גלויה וברמזים שקריים וארסיים. בנט ושקד קיימו תדרוכים בוטים וראיונות לעגניים בהם הם תיארו את הגברת נתניהו בצורות מעוותות ושקריות. בפעמים שלא אמרו עליה שקרים מפורשים והטיחו בה עלבונות, תוך עיוות דמותה, הם נהגו לענות לשאלות עיתונאים אודותיה באופן לעגני שלווה בחיוך ארסי במילים: 'משהו חדש מתחיל עכשיו...'. הגברת נתניהו לא הגיבה לכך וקולה לא נשמע. הדף שהצגתם כולל בקשות של הגברת נתניהו לעיתונאים כדי שישאלו את השאלות בתגובה להכפשות של בנט. לא היתה שום פנייה של הגברת נתניהו לחוקר פרטי והיא לא ביקשה זאת לא במישרין ולא בעקיפין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ