גנץ: נתניהו עושה סיבוב פוליטי על החזרת גופת באומל

יו"ר כחול לבן נשאל בגלי צה"ל אם העיתוי בהשבת הגופה של באומל קשור לסמיכות לבחירות, והשיב: "ממש לא". לאחר מכן הוסיף: "אני שמח שנתניהו עושה סיבוב פוליטי, אבל יותר שמח שבאומל חזר לקבר ישראל" ■ הליכוד: שיח נמוך, שיתבייש

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גנץ בכנס תומכים באשקלון, אתמול
הארץ

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, נשאל הבוקר (חמישי) בראיון בגלי צה"ל על עיתוי החזרת גופתו של זכריה באומל, מנעדרי קרב סולטאן יעקוב, ואמר: "אני שמח שהוא (נתניהו) עושה סיבוב פוליטי, אבל אני יותר שמח שזכריה באומל חזר לקבר ישראל ולמשפחתו". 

המראיין אפי טריגר שאל את גנץ אם הוא מעלה בדעתו שחלק מהשיקולים להשבת הגופה היה הסמיכות לבחירות. "ממש לא", השיב גנץ. "סביר שבנימין נתניהו ינסה לעשות ספין פוליטי על כל תחום אחר, לצערי כן".

מהליכוד נמסר בתגובה לגלי צה"ל: "בבוקר בו העם מתאחד עם הבשורה על שובו, גנץ אומר שהחזרת באומל היא ספין פוליטי – אין גבול לשיח הנמוך, שיתבייש".

צה"ל הודיע אתמול כי גופתו של באומל, מנעדרי קרב סולטאן יעקוב ב-1982, אותרה והובאה לישראל. לפי ההודעה, הגופה הושבה בפעילות מבצעית ולא במסגרת עסקת שבויים. שני חיילי המילואים הנוספים שהשתתפו בקרב, יהודה כץ וצבי פלדמן, נחשבים עדיין לנעדרים.

המבצע להשבת גופתו של באומל, שבו השתתפו אגף המודיעין, שב"כ וגופי מודיעין נוספים, זכה לשם "זמר נוגה". הגופה הועברה דרך מדינה שלישית, והוטסה לישראל לפני כמה ימים. כן נמצא ציוד אישי של באומל שהעיד על זהותו. הרב הצבאי הראשי קבע את מותו של באומל לאחר שזוהה, והלווייתו צפויה להתקיים היום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ