ארדן: אתנגד לחוקים שימנעו העמדה לדין של נתניהו

בראיון לגל"צ אמר ארדן שנתניהו התחייב שלא לקדם את החוק הצרפתי, "ואם תעלה יוזמה כזו מאחרים בכנסת אתנגד לה". נתניהו אמר היום: "אני לא צריך 'חוק צרפתי' כי הכל יתרסק בשימוע"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארדן במסיבת עיתונאים בתל אביב, בינואר
הארץ

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר הבוקר (חמישי) כי יתנגד לקידום חוקים שימנעו העמדה לדין של ראש ממשלה מכהן, וכי להבנתו לראש הממשלה בנימין נתניהו אין כוונה לקדם חוק כזה. "אפשר היה להבין שאין לו (לנתניהו) שום כוונה לקדם את זה ויש לו כוונה להוכיח את חפותו בהליך השימוע", אמר ארדן. "הוא התחייב שהוא לא ינסה, ואם תעלה יוזמה כזו מגורמים אחרים בכנסת, אני אתנגד לה". ארדן אמר את הדברים בראיון בגל"צ.

בראיון לכאן ג' נדרש הבוקר נתניהו להתייחס לאפשרות לקדם את "החוק הצרפתי". "אני לא צריך 'חוק צרפתי' כי הכל יתרסק בשימוע", אמר נתניהו. "אני לא עוסק בזה בכלל ולא עסקתי בזה".

יו"ר הימין החדש נפתלי בנט התייחס גם הוא הבוקר לאפשרות שהחוק יקודם. "נתנגד אם מדובר בחקיקה רטרואקטיבית, וככה זה נשמע", אמר בראיון לגל"צ. "אני נוטה בעד החוק הצרפתי, אני בעד שרה"מ יוכל לעבוד ללא הטרדות האלה, אבל גם בזה לא נתמוך רטרואקטיבית אלא רק קדימה".

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר הבוקר שגם הוא יתנגד לחוק. "אין שם סיבה ואין שום צורך, וכל מי שמעלה את זה עושה את זה כדי להטיח רפש ולהטיל ספק", אמר בראיון לגל"צ, והוסיף שלאפשרות שיעבירו את החוק הצרפתי "אין שום הסתברות". לדבריו, "כל הספקולציה זה רק בתקשורת. אין חוקים רטרואקטיביים, ויו"ר הכנסת וכל הבכירים בליכוד כבר הבהירו שהם יהיו נגדו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ