הארץ

יאיר לפיד, מספר 2 ברשימת כחול לבן, נפגש היום (שישי) עם נשיא צרפת עמנואל מקרון. לפיד המריא בבוקר לביקור קצר בפריז, ואחר הצהריים נפגש עם מקרון בארמון האליזה, ארבעה ימים לפני הבחירות בישראל. מכחול לבן נמסר כי "השניים דנו בנושאים מדיניים אזוריים בהם ההתפתחויות האחרונות בסוריה, איראן, המצב בעזה ובלבנון. כמו כן דנו באנטישמיות הגואה באירופה והצורך המידי לטפל בה". לפי המפלגה, לפיד ישוב מחר לישראל להמשך הקמפיין.

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד עם מנהיגים זרים קרוב ליום הבוחר. אתמול נפגש יו"ר הליכוד עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במוסקבה. לאחר הפגישה ערכו השניים טקס חגיגי במהלכו מסר לנתניהו רמטכ"ל צבא רוסיה, ולרי גרסימוב, ארון עטוף בדגל ישראל ובתוכו שרידי חפציו של זכריה באומל. שרידי גופתו של באומל, חלל צה"ל שנהרג בקרב סולטאן יעקוב, הובאו לישראל ביום רביעי בשבוע שעבר, אך הסרבל והנעליים שזוהו כשייכים לו נשארו ברוסיה עד ביקור נתניהו. בצה"ל לא ידעו להסביר את ההחלטה, אך דחו את הטענות לשיקולים זרים בלוח הזמנים של המבצע ושל פרסומו.

לפני כשבועיים נועד נתניהו גם עם נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ. לאחר פגישת השניים בבית הלבן הכיר הנשיא האמריקאי באופן רשמי בריבונותה של ישראל ברמת הגולן. כמה ימים לפני כן הכחיש טראמפ כי ההכרה הצפויה בגולן נועדה לסייע לנתניהו, לאחר שכלי תקשורת בולטים בארה"ב הגדירו את המהלך "מתנת בחירות". בראיון לפוקס ניוז אמר טראמפ: "אני לא יודע על זה בכלל. אני שומע שהוא (נתניהו) במצב בסדר. לא נהדר, אבל בסדר". טראמפ הוסיף כי לדעתו, "גם מי שמתמודד מול נתניהו, הצד השני, תומך במה שעשיתי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ