יו"ר ועדת הבחירות: אם יתברר שפתקים רבים סומנו - נשקול להכשירם

מלצר ביקש מהמשטרה לחקור חשד לסימון פתקים של מפלגה מסוימת ברחבי הארץ ■ הוועדה הנחתה את איחוד מפלגות הימין להפסיק להפיץ סרטונים שבהם נראים בנט ושקד קוראים להצביע לבית היהודי

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלצר בכנסת, בפברואר
יהונתן ליס

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר ביקש היום (שלישי) מהמשטרה לחקור "חשד לסימון פתקים של מפלגה מסוימת ברחבי הארץ" ובנוסף "חשד להעלמת פתקים של מספר מפלגות", כך הודיעה נציגת הוועדה. היא ציינה כי "אנו מבקשים להבהיר כי היה ובמהלך היום הסתבר כי מדובר בתופעה כוללת, תשקול הוועדה להכשיר פתקים אלה ולקבוע כי הם כשרים", מסרה.

בחירות 2019 – סיקור מיוחדבנו את הקואליציה שלכם במרכז הסקרים של "הארץ" || איפה אני מצביע ועד מתי אפשר להגיע לקלפי? המדריך לבוחר || למי להצביע? כל מצעי המפלגות || איך מחשבים מנדטים ומי מרוויח מהסכמי העודפים? || מרכז המתלבטים של "הארץ"

בנוסף, ועדת הבחירות הנחתה את איחוד מפלגות הימין להפסיק להפיץ מידע מטעה בנוגע למפלגת הימין החדש בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד. בין היתר, הפיצו אנשי האיחוד סרטונים והקלטות מהבחירות הקודמות, שבהם בנט ושקד קוראים להצביע למפלגת הבית היהודי – שאותה עזבו מאז.

מאיחוד מפלגות הימין נמסר בתגובה: "מדובר בפעילי שטח שהפיצו סרטוני עבר אמיתיים של בנט ושקד. אף סרטון לא יצא בסמס רשמי ואין למפלגה שליטה על הציבור הרחב, ואלפי הפעילים בשטח בעלי זיכרון יותר ארוך מאלו שנטשו אותם ואת ציבור הציונות הדתית".

איילת שקד בנתניה, היום

מפלגת כחול לבן עתרה מוקדם יותר לוועדה, ואמרה כי ישנם דיווחים רבים על ניסיונות לפגוע ביכולת להצביע עבורה. בין היתר אמרו שהושחתו פתקי המפלגה. בכחול לבן ביקשו ממלצר להורות בדחיפות לוועדות האזוריות להסדיר את הקלפיות.

במשטרה ציינו שמאז הבוקר הם בודקים כמה תקריות הקשורות לבחירות. בין היתר, נכתב בהודעת המשטרה, התקבל דיווח על סימני ירי בסניף של בל"ד בעראבה, יו"ר קלפי נתפס כשהוא מנסה לגנוב מעטפות הצבעה ועוכב לחקירה, במזרעה אדם נתפס עם תעודת יו"ר קלפי מזויפת ועוכב לחקירה ובהרצליה אדם דיווח על כך שהצביעו בשמו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ