גנץ: מודים לנתניהו על שירותו, המפלגה הגדולה צריכה להרכיב את הממשלה

יועז הנדל, המוצב במקום התשיעי ברשימה, אמר: "אנחנו נקים קואליציה של מפלגות ציוניות. הדבר הכי טוב שיכול להיות זה ממשלת אחדות שתרפא את החברה הישראלית"

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גנץ, הערב בגני התערוכה: "למעלה ממיליון אנשים בחרו היום כחול לבן"
גנץ, הערב בגני התערוכה: "למעלה ממיליון אנשים בחרו היום כחול לבן"צילום: אמיל סלמן

יו"ר מפלגת כחול לבן, בני גנץ, נאם הערב מול פעילים בגני התערוכה בתל אביב ואמר כי מפלגתו צריכה להרכיב את הממשלה הבאה. "אנחנו מבקשים להודות לבנימין נתניהו על שירותו למען המדינה, ולומר שרבות המחלוקות בינינו אך אנחנו נתעלה מעל המשקעים והכעסים שנצברו. אנחנו נכבד את רצון הבוחר – המפלגה הגדולה היא זו שצריכה לקבל את המנדט מהנשיא ולהרכיב את הממשלה".

לדברי גנץ, "אמרו שלא ניכנס לפוליטיקה - נכנסנו. אמרו שלא נתחבר - התחברנו. אמרו שלא נתאחד - התאחדנו. אמרו שלא ננצח - ניצחנו".

מטה כחול לבן אחרי פרסום המדגמיםצילום: אמיל סלמן

תוצאות המדגמים בערוצי הטלוויזיה צפו הערב למפלגת כחול לבן בין 36 ל-37 מנדטים. "אור גדול מאיר על ישראל שלנו. זהו יום היסטורי, למעלה ממיליון אנשים בחרו היום כחול לבן", אמר גנץ. "העם שלנו והחברה שלנו בחרו לחבר, בחרו להתאחד, בחרו לברוח מהפילוג. בחרתם בי, בחרתם בשותפים שלי, בחרתם בצוות, בחרתם בשיתוף פעולה. הגישה הזאת מראה שאפשר לחבר דברים. זה לא דבר שאיננו ניתן לביצוע".

גנץ הוסיף כי "בבחירות יש מפסידים, בבחירות יש מנצחים, ואנחנו המנצחים. אנחנו אולי חדשים אבל לא תמימים, ומבינים שנמתין לתוצאות האמת שיילכו לטובתנו ונעמול בימים האחרונים על מה שנדרש כדי להקים ממשלה רחבה ככל הניתן".

מטה כחול לבן, הערבצילום: אמיל סלמן

לאחר פרסום מדגמי הטלוויזיה אמרו במפלגת כחול לבן: "ניצחנו. העם בישראל אמר את דברו. בבחירות האלה יש מנצח ברור ומפסיד ברור. ביבי הבטיח 40 מנדטים והפסיד בגדול. הנשיא רואה את התמונה, וצריך להטיל את הרכבת הממשלה על המנצח. אין אפשרות אחרת".

יועז הנדל, המוצב במקום התשיעי ברשימת המפלגה, אמר הערב: "אנחנו נקים קואליציה של מפלגות ציוניות. הדבר הכי טוב שיכול להיות זה ממשלת אחדות שתרפא את החברה הישראלית, ואני חושב שנתניהו בסופו של דבר ילך". לדבריו, "יש פה בפעם הראשונה את הכמות הכי גדולה של ישראלים שאומרים שהם רוצים ממשלה ממלכתית ומנהיגות נקיית כפיים. זה הסיפור". הוא הבהיר: "אני שייך למחנה הלאומי יותר מכחלון ונמצא ימינה ממירי רגב. הסיפור הוא לא ימין ושמאל, הסיפור הוא מנהיג שיש לו שימוע ב-9 ביולי, והממשלה שלו לא תחזיק מעמד ולכן זה או הקמת ממשלה ממלכתית בראשות בני גנץ, מנהיגות שרוב הציבור רצה בה, לבין הקמת ממשלה לא יציבה".

מטה כחול לבן, הערבצילום: אמיל סלמן

מאיר כהן, שר הרווחה לשעבר ומועמד כחול לבן לכנסת, אמר הערב כי נתניהו הפסיד: "אחרי למעלה מעשור, נתניהו הפסיד וזה הישג עצום. כל הניסיונות של נתניהו כאילו כבר התחיל להקים ממשלה הם תחזיות מוקדמות". באשר למפלגת העבודה, אמר כהן: "צר לי עליהם, אבל כל אחד עבד בשביל המפלגה שלו ובעוד אנחנו התמודדנו לראשות הממשלה, הם התמודדו לראשות האופוזיציה".

מועמד הרשימה יועז הנדל אמר בחדשות 13: "נתניהו סיים את תפקידו, גם אם מחר בבוקר הוא יקבל עוד מנדט או שניים בסקרים (במדגמים). ב-9 ביולי הוא בשימוע".

אלעזר שטרן, הממוקם במקום ה-21 ברשימת כחול לבן, אמר הערב כי שני מסרים ברורים התקבלו מהמדגמים: "אחד, לעם נמאס מביבי, ושני, גנץ מתאים להיות ראש הממשלה". הוא הוסיף: "גם אם המפלגות האחרות ילכו עם נתניהו, הן יודעות שזה לזמן קצר. זאת ממשלה שתהיה עסוקה באיך למלט את נתניהו מהדין".

לפיד, אשכנזי, גנץ ויעלון בפברוארצילום: תומר אפלבאום

לפי מדגם חדשות 12, רשימת כחול לבן קיבלה 37 מנדטים לעומת 33 של הליכוד, ושני הגושים זוכים ל-60 מנדטים. יהדות התורה וחד"ש-תע"ל מקבלות במדגם 7 מנדטים; העבודה וש"ס עם 6 מנדטים; רע"מ-בל"ד, מרצ, איחוד הימין וישראל ביתנו עם 5 מנדטים; וכולנו 4 מנדטים. הימין החדש, זהות וגשר לא עוברות את אחוז החסימה במדגם חדשות 12.

לפי מדגם חדשות כאן 11, כחול לבן זוכה ל-37 מנדטים לעומת 36 של הליכוד, אך גוש הימין מוביל עם 64 מנדטים. העבודה עם 8 מנדטים; ש"ס ויהדות התורה עם 7 מנדטים; חד"ש-תע"ל עם 6 מנדטים; מרצ, איחוד הימין וכולנו 5 מנדטים; וישראל ביתנו עם 4 מנדטים. הימין החדש, זהות, גשר ורע"ם-בל"ד לא עוברות את אחוז החסימה.

לפי מדגם חדשות 13, הן כחול לבן והן הליכוד זכו ל-36 מנדטים, אך גוש הימין מוביל עם 66 מנדטים. העבודה, ש"ס, יהדות התורה וחד"ש-תע"ל קיבלו 7 מנדטים; מרצ, איחוד מפלגות הימין, הימין החדש, כולנו וישראל ביתנו 4 מנדטים. זהות, גשר ורע"ם-בל"ד לא עוברות את אחוז החסימה.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ