למרות מדגמי הבחירות, ברע"ם-בל"ד בטוחים שיעברו את אחוז החסימה

מטאנס שחאדה, שניצב במקום השני במפלגה, אמר כי "המדגמים אף פעם לא נתנו לנו את הערך האמיתי". יו"ר חד"ש-תע"ל, איימן עודה: "אני מאמין שגם רע"ם-בל"ד יהיו איתנו בכנסת"

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עבאס מנסור (מימין) ומטאנס שחאדה בנצרת, הערב
ג'קי חורי

במפלגות הערביות אמרו הערב (שלישי) כי חרף שני המדגמים שמותירים את רע"ם-בל"ד מחוץ לכנסת, היא תצליח לעבור את אחוז החסימה."אנחנו בטוחים שאנחנו עוברים את אחוז החסימה", אמר יו"ר רע"ם-בל"ד, עבאס מנסור, "אנחנו מקבלים נתונים מעודדים מהשטח שבשעתיים האחרונות לפני ספירת הקלפיות היתה התעוררות". בשעות האחרונות הצביעו במפלגות על אחוז הצבעה נמוך ביישובים הערביים וניסו לעודד את התושבים להצביע.

מטאנס שחאדה, הניצב במקום השני ברע"ם-בל"ד, אמר כי "המדגמים אף פעם לא נתנו לנו את הערך האמיתי ולכן אנחנו בטוחים שעוברים את אחוז החסימה". לדבריו, "אין ספק שמה שקרה ואחרי תוצאות האמת, אנחנו צריכים לשבת ולעשות חושבים מחדש ולבדוק מה קרה ולמה הציבור הערבי לא יצא להצביע והיינו צריכים להתחנן כדי שיגיע לקלפיות". שחאדה הוסיף כי "אין ספק שאחרי תוצאות הבחירות שתי הרשימות צריכות לשבת ולעשות חושבים כדי להחזיר את האמון של הציבור הערבי במפלגה ובזירה הפרלמנטרית בכלל".

כינוס חד"ש-תע"ל בנצרת, הערבצילום: רמי שלוש

יו"ר חד"ש-תע"ל, ח"כ איימן עודה, שמפלגתו זוכה לשישה או לשבעה מנדטים במדגמים, אמר: "אני מאמין שגם רע"ם-בל"ד יהיו איתנו בכנסת. ביחד נמשיך להיאבק למען השוויון והשלום". לדברי עודה, "לא יהיה שינוי במדינה הזו ללא הכוח הפוליטי של הציבור הערבי".

לפני הנתונים של שתי המפלגות, אחוז ההצבעה ביישובים הערביים עבר את ה-50%, לאחר שבמשך שעות הפצירו ראשיהן בתושבים להצביע באמצעות הרשתות החברתיות והמסגדים, והביעו דאגה מאחוז ההצבעה הנמוך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ