בנט לאחר מדגמי הבחירות: מפלגת הימין החדש תעבור, החיילים ידאגו לנו

מנהיג הימין החדש קרא לפעילים לא להתייאש נוכח תוצאות המדגמים, ששניים מהם חוזים שהמפלגה לא תעבור את אחוז החסימה. איילת שקד: "מציעה שנלך לישון ונקום בבוקר ונראה שעברנו". אחד מיועציה ביקש לעודד את הסובבים: "זאת לא לוויה"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנט בכינוס בחירות בשבוע שעבר
רויטל חובל
רויטל חובל

מנהיג הימין החדש נפתלי בנט קרא הערב לפעילים שלא להתייאש לנוכח תוצאות המדגמים, ששניים מהם חוזים שהמפלגה לא תעבור את אחוז החסימה. "אל תיפול רוחכם", אמר בנט הערב במטה המפלגה בבני ברק. "מנהיגות נבחנת ברגעים קשים. יש לנו סבלנות, אמונה גדולה ועצבים מברזל. אנחנו דואגים לחיילים, ואתם תראו שהחיילים ידאגו לנו". 

הוא הוסיף: "מפלגת הימין החדש תעבור ותעבור יפה. רק סבלנות שתהיה לכם. אנחנו בטוחים בצדקת דרכנו. יצאנו לדרך ארוכה. יש לנו סבלנות. אנחנו מאמינים בדרך הזאת ואנחנו נצליח. אתם הפעילים ואנשי הרשימה המדהימים, כל אחד מכם, אתם הקבוצה הטובה ביותר במדינת ישראל ואנחנו נצליח".

מטה הימין החדש בבני ברק, הערבצילום: ללא קרדיט

מיד לאחר נאומו הקצר, בנט נעלם ממטה המפלגה, אך שותפתו להנהגה איילת שקד דווקא נשארה, לחצה ידיים לפעילים וניסתה לשמור על אופטימיות. "אני מציעה שנעשה מה שבוז'י היה עושה: שנלך היום לישון ונקום מחר בבוקר ונראה את תוצאות האמת. תהיו חזקים, נקום בבוקר ונדבר", היא אמרה בנאומה.

שקד הביעה אופטימיות באשר לתוצאות האמת. "אני בטוחה שנעבור, ואני בטוחה שנעבור יפה, ויש לנו עוד הרבה עבודה. אני התחלתי את העבודה במערכת המשפט ויש לי עוד הרבה עבודה, ואנחנו ביחד נצליח להגיע ליעדים שרצינו גם אם זה יקח קצת יותר זמן. אנחנו לא מוותרים ואנחנו הולכים לדרך ארוכה, אני יודעת שנצליח".

מעט פעילים הגיעו למטה המפלגה ששררה בו אווירת נכאים, ובשעת הדיווח על המדגמים שודר המדגם היחיד שלפיו המפלגה עוברת. שקד ובנט, שהיו סגורים במשרדי המפלגה, התריעו לאורך היום כי מצבם רע.

פרט לתגובות הקצרות במטה, בימין החדש החליטו לשמור על שתיקה עד לתוצאות האמת. אבל פניה הנפולים של שקד, לצד התגובה הרפה והמתאמצת להסתיר את ההאכזבה, אמרו הכל למרות המלים האופטימיות שפיזרה לכל עבר. לצד בנט ושקד נעמדה גם שולי מועלם. אלונה ברקת לא נראתה.

בסביבתה של שקד שידרו ביטחון כי יעברו את אחוז החסימה - אבל לא בהצלחה גדולה - והזכירו את הספקות שהעלתה לגבי עזיבת הבית היהודי. אחד מיועציה ביקש לעודד את הסובבים: "זאת לא לוויה", אמר. פעיל אחר אמר לה "את ראש הממשלה שלנו". פעיל נוסף אמר ל"הארץ" כי נוכח התוצאות, על בנט לפרוש מהמפלגה ולמסור את המושכות לשקד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ