ליברמן לאחר המדגמים: "כשנראה את המפה הסופית נתחיל לדון"

במטה מפלגת ישראל ביתנו הורגשה היטב תחושת ההקלה עם פרסום תוצאות המדגמים. אבל ליברמן הבהיר: התמונה עדיין מעורפלת, לא נמליץ על אף אחד עד תום ספירת קולות החיילים

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליברמן במטה המפלגה בירושלים, הערב
ניר חסון

תחושת הקלה נרשמה במטה מפלגת ישראל ביתנו בירושלים לאחר שהמדגמים ניבאו שהמפלגה תעבור את אחוז החסימה, ותקבל בין ארבעה לחמישה מנדטים. יו"ר המפלגה, ח"כ אביגדור ליברמן, הגיע למקום ואמר כי מוקדם עדיין לדבר על הרכבת הקואלציה וכי לא ניתן לסמוך על הסקרים. "מי שאומר שיש לו תמונה סופית טועה. היא לא תהיה סופית עד לספירת קולות החיילים, יש יותר מדי מפלגות שהן על הגבול. לכן אנחנו מתאזרים בסבלנות ואני לא ממהר לשום מקום. מה שברור לי זה דבר אחד: לכולם ברור שישראל ביתנו נמצאת על המפה ונמצאת חזק על המפה. ותוסיפו עוד מנדט־שניים לכל אחד מהמדגמים", אמר.

בתשובה לשאלה על מי תמליץ ישראל ביתנו לראשות הממשלה, אמר ליברמן: "אין תוצאות ואף אחד לא ימליץ על אף אחד עד תום ספירת קולות החיילים. כשנראה את המפה הסופית נתחיל לדון". עם זאת הוא הוסיף: "אנחנו שייכים לימין מעשי ולא לימין של דיבורים, זה לא סתם שאנחנו באופוזיציה. הבהרנו כל פעם מחדש שיש לנו סדר יום אזרחי וגם מלחמה בטרור".

ליברמן במטה המפלגה, מוקדם יותר היוםצילום: דודו בכר

בתחילת דבריו אמר ליברמן: "אני שמח שהמערכה הזו הסתיימה. עדיין מוקדם להתחיל בסיכומים ובהפקת הלקחים. מי שראה את המדגמים, ההפרשים גדולים מדי והתמונה מעורפלת מדי, וכמי שהסתובב היום כל היום בשטח ובין היתר ראיתי איך הצביעו בקלפיות המדגם - להערכתי יש פער לא מבוטל בין המדגמים להצבעת האמת. לצערי, מרוב ההצפה של משאלים ומניפולציות ומלחמה פסיכולוגית. שפע של סקרים הפך להיות אמצעי במלחמה פסיכולוגית. אנשים איבדו אמון בסקרים. אני בעצמי ראיתי אנשים שאמרו שאנחנו לא מוכנים להצביע למדגם והיו כאלו שהצביעו הפוך. צריך לקראת בחירות הבאות לחוקק חוק שיהיה מותאם לעידן הדיגיטלי".

דקות לפני פרסום המדגמים היה מטה הבחירות של המפלגה ריק מפעילים, עם הדיווחים המעודדים המקום התמלא מפעילים. "היה מתח, אבל כל הזמן ראינו שהסקרים לא תואמים את השטח", אמר דור דוידיאן, יו"ר צעירי ישראל ביתנו. לדבריו הסקרים מתקשים לסקור את ציבור הבוחרים של המפלגה. "לא מעט מהציבור המבוגר, שאנחנו המפלגה היחידה שדואגת להם, לא נמצאים בסלולריים. היום הערוצים רוצים סקר בתוך 24 שעות והם מפספסים אותם". מאותה סיבה הפעילים משוכנעים שתוצאות האמת יהיו בסוף גבוהים במנדט או שניים יותר מתוצאות המדגמים. "כך היה גם בפעם הקודמת, קיבלנו חמישה מנדטים במדגמים, בסוף קיבלנו שישה מנדטים והיו חסרים לנו 3,000 קולות לשבעה", אמר אמיר טל, פעיל בכיר במטה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ