גנץ בנאום תבוסה: מקבלים את החלטת העם; לפיד: נהפוך את הכנסת לזירת קרב

יו"ר כחול לבן אמר בפתח ישיבת הסיעה כי "נתניהו אסף אליו את הקיצוניים, אכל את שותפיו וזו התוצאה שקיבלנו". לפיד לנתניהו: אנחנו הולכים למרר את חייכם מהאופוזיציה

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעלון, לפיד, גנץ ואשכנזי בגני התערוכה, הערב
לוגו הארץ
הארץ

יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר הערב (רביעי) כי "כולנו מקבלים את החלטת העם, כולנו מכבדים ומקבלים את החלטת הנשיא ואת אשר ייצא ממנה". גנץ, שדיבר בפתח ישיבת הסיעה בגני התערוכה בתל אביב, הוסיף: "הגענו לתוצאה יוצאת דופן. יותר ממיליון אנשים שמו פתק שלא ידעו שהוא קיים. הקמנו אלטרנטיבה שלטונית אמיתית". לדבריו, "נתניהו אסף אליו את הקיצוניים, אכל את שותפיו וזו התוצאה שקיבלנו".

גנץ אמר כי תוצאת הבחירות "בעיקר מבשרת לנו על גודל הציפייה בחוץ - לא רק לשמות בני גנץ, יאיר לפיד או בוגי... הם מחפשים דרך אחרת, שפה אחרת, חיבור אחר". הוא התגאה ב-35 המנדטים שגרפה כחול לבן, מספר זהה לזה של הליכוד. "אנחנו הצלחנו להשוות את הכוח שלנו למפלגה שקיימת משנות ה-70 ב-70 יום".

מספר 2 ברשימת כחול לבן, יאיר לפיד, דיבר לפניו, ואמר כי מפלגתו הולכת למרר את חיי הליכוד מהאופוזיציה. "הקמנו מפלגת שלטון. יש לה את הדנ"א של מפלגת שלטון ואת הרצון לנצח. וחלק מלהיות עם דנ"א של מפלגת שלטון זה לא לוותר לעולם". הוא פנה לנתניהו ואמר: "אנחנו הולכים למרר את חייכם. נגמרו הימים שהאופוזיציה רק ניסתה לזחול לתוך הממשלה". הוא הכריז: "אנחנו נהפוך את הכנסת לזירת קרב".

לפיד הבטיח כי כמפלגת האופוזיציה הגדולה ביותר, "נדרוש חקירה ממלכתית ולא נרפה מחקירת הצוללות. אנחנו נראה לאזרחי ישראל איך החיים שלהם יכולים להיראות עם הנהגה שאכפת לה מהם. לא באנו הנה כדי לסכם את קמפיין 2019, באנו הנה כדי לפתוח את קמפיין הבחירות של 2020".

יעלון, לפיד וגנץ בפתח ישיבת סיעת כחול לבן בגני התערוכה, הערבצילום: מגד גוזני

הבוקר כתב גנץ לחבריו לסיעה: "חברים, בוקר טוב. כן, בוקר טוב!". בהתייחסו לתוצאות האמת, כתב: "אמנם מסתמנים שמיים קודרים אך אין בהם שני דברים: אין בהם דבר סופי, שכן ייתכן שיהיו תנועות אלקטורליות וייתכן שנוכל לפתח מהלכים פוליטיים כאלו או אחרים. בוודאות אין בהם בכדי להסתיר את שמש התקווה אותה הענקנו לעם ולחברה בישראל".

אמש, לאחר שהתפרסמו תוצאות מדגמי הבחירות, נאם גנץ מול פעילי כחול לבן בתל אביב ואמר כי מפלגתו צריכה להרכיב את הממשלה הבאה. "אנחנו מבקשים להודות לבנימין נתניהו על שירותו למען המדינה, ולומר שרבות המחלוקות בינינו אך אנחנו נתעלה מעל המשקעים והכעסים שנצברו. אנחנו נכבד את רצון הבוחר – המפלגה הגדולה היא זו שצריכה לקבל את המנדט מהנשיא ולהרכיב את הממשלה".

לפי נתוני ועדת הבחירות המרכזית, נכון לספירת 95% מהקולות, כמיליון בני אדם הצביעו עבור כחול לבן והעניקו לה 35 מנדטים. גם הליכוד זכתה ל-35 מנדטים, אולם גוש הימין גדול יותר מגוש המרכז-שמאל, ולכן צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו להרכיב גם את הממשלה הבאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ