האחראים להצבת מצלמות הליכוד בקלפיות ביישובים ערביים מתגאים בהורדת שיעור ההצבעה

שגיא קייזלר, לשעבר ראש ועד מתיישבי השומרון, אמר כי פעל בשיתוף הליכוד: "הרמנו מבצע שהיתה לו תרומה מכרעת לאחד ההישגים החשובים ביותר של מחנה הימין"

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קלפי בכפר קאסם, אתמול
נעה לנדאו
נעה לנדאו

משרד יחסי ציבור הודיע היום (רביעי) שהיה אחראי, לצד אנשי הליכוד, למבצע להכנסת מצלמות לקלפיות ביישובים ערביים ביום הבחירות. "בזכות זה שהוצבו משקיפים מטעמנו בכל קלפי, אחוז ההצבעה ירד מ-50%, הנמוך ביותר שנראה בשנים האחרונות!", התגאה המשרד.

"ששש… אל תגלו לאף אחד. זה היינו אנחנו", נכתב בפוסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של משרד קייזלר-ענבר. "ראיתם את הכתבות בתקשורת שהבעירו את השטח ביום הבחירות? אלו שסיפרו על מצלמות שהושתלו בקלפיות במגזר הערבי ומנעו אלפי זיופים? אז כן, אנחנו 'אשמים' במהלך הזה".

בהמשך הפוסט נכתב: "אחרי תקופת הכנה ארוכה, מערך לוגיסטי מדהים ושותפות עמוקה וצמודה עם טובי האנשים בליכוד, הרמנו מבצע שהיתה לו תרומה מכרעת לאחד ההישגים החשובים ביותר של מחנה הימין, 'טוהר המידות' במגזר הערבי (המרכאות במקור)".

ח״כ איימן עודה אמר ל"הארץ": "עכשיו זה רשמי: הליכוד ניסה להוריד את אחוזי ההצבעה בחברה הערבית באמצעים בלתי חוקיים. מצלמות נסתרות, מעקב והפחדת מצביעים. ככה נראית דה-לגיטימציה של חמישית מאזרחי המדינה. מה שהתחיל בהסתה גזענית משולחת רסן, והמשיך בחוק הלאום, עלול להסתיים בממשלת טרנספר ושלילת זכויות".

אתמול דווח כי הליכוד רכש 1,200 מצלמות וצייד בהן את חברי ועדת הקלפי מטעמו ביישובים הערביים, כדי "לפקח על טוהר הבחירות". המשטרה החרימה את המצלמות שהתגלו, ומקור פוליטי הסביר ל"הארץ" כי המהלך נועד לוודא שרע"ם-בל"ד לא תעבור את אחוז החסימה באמצעות זיופים, ותפגע בגוש הימין. ברע"ם-בל"ד ובחד"ש-תע"ל טענו כי חוקיות המהלך מוטלת בספק, ויו"ר ועדת הבחירות, חנן מלצר, אסר על השימוש במצלמות - אך התיר שימוש בהקלטת אודיו במקרים של "חשש לפגיעה מהותית בטוהר הבחירות או בסדרן התקין". 

שגיא קייזלר, לשעבר ראש ועד מתיישבי השומרון, אמר ל"הארץ" שהוא עומד מאחורי הפרסום. בתפקידו הקודם, ערב הבחירות ב-2015, עמד קייזלר מאחורי סרטון שהציג פעילי שמאל כבוגדים שסופם תלייה, תוך שימוש בסטריאוטיפים אנטישמיים.

כתבה ששודרה בחדשות 2 לאחר הבחירות הקודמות תיארה כיצד פעל קייזלר להכניס נציגים מטעמו לקלפיות ביישובים ערביים והציגה תיעוד ממצלמות נסתרות שהוכנסו אליהן. קייזלר תועד משוחח עם פעילים ואומר להם: "יושבים ערבים לבד בתוך הקלפי, אנחנו לא סומכים עליהם. אנחנו נותנים להם להצביע במדינה שלנו למרות שזו המדינה שלנו, לצערנו זה המצב כרגע, אבל לפחות שיצביעו רק הצבעות אמת".

חד"ש-תע"ל מסרה הערב (רביעי) ל"הארץ": "עם גילוי המצלמות נוצרו מהומות ועימותים ומהלך ההצבעה נעצר בכמה מקומות, מה שפגע בתהליך ההצבעה וגרם לפחד אצל מצביעים רבים, שחששו להגיע לקלפי. זו היתה כוונת מפעילי המצלמות והליכוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ