מזכ"ל מפלגת העבודה קרא לגבאי לפרוש מתפקידו בעקבות תוצאות הבחירות

ערן חרמוני כתב לאחר פגישה עם יו"ר העבודה כי הכישלון בבחירות מחייב אותו להתפטר: "ציפיתי כי הדבר ייעשה עוד בליל הבחירות". הוא הראשון מחברי רשימה, מלבד איתן כבל, שיוצא נגד גבאי באופן פומבי

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גבאי מחוץ לביתו, אתמול
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מזכ"ל מפלגת העבודה ערן חרמוני קרא היום (חמישי) ליו"ר המפלגה אבי גבאי לפרוש מתפקידו. "נפגשתי הבוקר עם גבאי ואמרתי לו כי לאור תוצאות הבחירות הקשות מתבקש, ראוי ונכון כי ייקח אחריות ויתפטר מתפקיד יו"ר המפלגה", כתב חרמוני בפוסט שפרסם בפייסבוק. "ציפיתי כי הדבר ייעשה על ידו עוד בליל הבחירות, אך משעה שלא נעשה, עלי כמזכ"ל המפלגה וגם על אחרים מוטלת החובה להגיד את הדברים באופן ברור".

"הערך של לקיחת האחריות והדוגמה האישית הוא ערך חשוב, ואני מאמין שכל יו"ר שהיה מביא את מפלגת העבודה לתוצאה הרסנית של 6 מנדטים היה לוקח אחריות ומתפטר, ובצדק", הוסיף חרמוני. "במקרה הזה הדברים נכונים עוד יותר. גבאי עצמו שינה באופן דרסטי את חוקת המפלגה ולקח את מלוא הסמכויות כאשר הוא מנמק זאת בכך כי הוא יהיה האחראי המלא לתוצאות הבחירות. בהתאם הוא הוביל ביד רמה ובלעדית את המפלגה, מערכת הבחירות והקמפיין".

יו"ר העבודה אבי גבאי במטה במפלגה, שלישיצילום: דודו בכר

חרמוני הוא הראשון מחברי המפלגה אשר קורא בפומבי לגבאי לפרוש לאחר התגלות תוצאות הבחירות. גורמים במפלגה קראו לגבאי לפרוש בשיחות סגורות, אך סירבו לצאת נגדו פומבית. "גבאי ריסק את המפלגה", אמר אחד הח"כים השבוע. "מפלגת העבודה ההיסטורית היא כבר לא מפלגת שלטון. הבייס שלנו – מצביעים שהיו שם גם בימים הקשים, והבטיחו לנו 13-15 מנדטים ללא תנאי - פשוט זנחו אותנו ועברו לכחול לבן". "אין ספק שבני גנץ היה אטרקטיבי יותר", אמר ח"כ אחר. "אנשים זיהו פוטנציאל למהפך ומחלו על העמדות הלא ברורות של המפלגה. אבל הבעיה המרכזית נעוצה בגבאי שלא הצליח מעולם להיות אלטרנטיבה אטרקטיבית מספיק".

בינואר קרא איתן כבל לגבאי לפרוש, זמן קצר לאחר ההודעה על פירוק השותפות עם לבני. בראיון אז אמר כבל, "בעולם העסקים הוא כבר מזמן היה מניח את המפתחות. בשנים האחרונות יש פער לרעתנו, הלכתי ובדקתי את הדברים האלה. המשמעות עלולה להיות היעלמותה של תנועה מפוארת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ