כ-23 אלף קולות ב-35 קלפיות לא נספרו בתוצאות האמת שפרסמה ועדת הבחירות

הקולות נבדקו בשטח, אך מחשבי הוועדה פלטו אותם בגלל טעויות ביחס בין מספר המצביעים למספר המורשים להצביע. הקלפיות נמצאות בכל הארץ, בעיקר במרכז ובשרון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ועדת הבחירות המרכזית, אתמול

22,850 קולות שנספרו ב-35 קלפיות לא נקלטו בחישוב הקולות הכללי של ועדת הבחירות המרכזית, לאחר שמחשבי הוועדה פלטו אותם בגלל טעויות ביחס בין מספר המצביעים לבין מספר המורשים להצביע. הבוקר (חמישי), לאחר שנפתחו הפרוטוקולים מהקלפיות ונעשו הצלבות - אנשי הוועדה ראו את טעויות ההקלדה, אימתו את התוצאות והזינו אותן פנימה. הקלפיות נמצאות בכל הארץ, בעיקר במרכז ובשרון. 

הבוקר הודיעה הוועדה כי זיהתה תקלה במערכת מחשוב משנית, שגרמה להזנה שגויה של נתוני ספירת המעטפות הכפולות. לדברי גורמים בוועדה, "אין טעות בספירת המעטפות הכפולות שבוצעה במהלך הלילה, אלא רק בהזנתן למערכת. התקלה גרמה לקליטה חלקית של נתוני הספירה של המעטפות במערכת. כתוצאה מכך, גם עדכון מערכת הצגת התוצאות היה שגוי".

במהלך היום הגיעו נציגי המפלגות למשרדי הוועדה בכנסת וביקשו לערער על תוצאות בקלפיות השונות, בניסיון לסכל כל אפשרות לאובדן מנדט ברגע האחרון. כך, למשל, דרור מורג, המשמש כמשקיף מטעם סיעת מרצ, הופתע לגלות בחדרי הוועדה את נציג יהדות התורה פועל לערער על 2,000 קולות, שלדברי הנציג החרדי מייצגים את הפער שבין המפלגות - פער שהעניק למרצ, לפי שעה, את המנדט החמישי על חשבון יהדות התורה. בעקבות זאת הגיעה גם היו"ר תמר זנדברג לוועדה. 

לפי שעה, עם סיום ספירת המעטפות הכפולות, מפלגת הימין החדש בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד נותרה מחוץ לכנסת. לפי הנתונים באתר ועדת הבחירות, מפלגתם של השניים מקבלת 3.22% מהקולות. במצב כזה, גוש הימין יורד ל-64 מנדטים, כשכל מפלגה בו יוצרת לשון מאזניים, ובכוחה להפיל ממשלה עתידית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ