ועדת הבחירות: הימין החדש מפיץ מצג שווא על אי סדרים בספירת הקולות

הוועדה הגיבה לטענות המפלגה לגבי אי-סדרים בספירת הקולות במעטפות הכפולות. על פי הוועדה, היו"ר מלצר אפשר לנציגי המפלגה לעיין בחומרים מהקלפיות "באופן חריג ולפנים משורת הדין"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנט ושקד בהשקת קמפיין הימין החדש
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת הבחירות המרכזית ביקשה היום (ראשון) להבהיר כי היא "רואה בחומרה רבה את הפצת מצג השווא על ידי הימין החדש, לפיו היו אי-סדרים בספירת הקולות במעטפות הכפולות". יו"ר הוועדה, השופט חנן מלצר, אמר כי אפשר לנציגי המפלגה לעיין בחומרים מהקלפיות.

על פי הודעת הוועדה, יום לאחר הבחירות החלו נציגי הימין החדש לעמוד בקשר עם בכירים בועדת הבחירות המרכזית לצורך בירור טענותיהם. "היו"ר מלצר התיר באופן חריג ולפנים משורת הדין, לנציגי הימין החדש לעיין בחומרים מהקלפיות המיוחדות". הוא כתב עוד כי "כל פנייה של נציגי הימין החדש, בכל אמצעי שהוא, נבדקה מיד עם קבלתה", מבלי להידרש לטפסים ולהליכים פורמליים. 

יו"ר ועדת הבחירות מלצר בכנסת, בשבוע שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

מפלגת הימין החדש בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד פעלה מיד לאחר הבחירות מול ועדת הבחירות המרכזית לאיתור אלפי מצביעים אבודים לכאורה במעטפות הכפולות, בניסיון לעבור את אחוז החסימה ולהיכנס לכנסת. היו"ר מלצר פרסם ביום חמישי בלילה את תוצאות הבחירות לאחר שקלול מצביעי המעטפות הכפולות. בצל תקלות לאורך היום כולו, מלצר הבהיר כי לא מדובר בתוצאות סופיות. "אלו אינן התוצאות הרשמיות... מדובר בפרסום תוצאות ביניים שעוד כפופות לשינויים ולהתאמות", אמר מלצר.

בימין החדש אמרו בסוף השבוע כי הם פועלים לשנות את התוצאות שהותירו את ראשי המפלגה מחוץ למשכן הכנסת. "אנחנו לא מוותרים. השבוע נקבל לידינו את הפרוטוקולים, ומאות מתנדבים שלנו ישוו אותם לתוצאות הממוחשבות", אמרו במפלגה בסוף השבוע. "כמו כן, נטפל בכל אי-הסדרים הקיצוניים שהתגלו בספירת המעטפות הכפולות. נקבל את הכרעת הבוחר אך לא נוותר עד שנדע מה היא באמת".

נציגי המפלגות יכולים להתריע בפני הוועדה על תקלות בספירה עד ליום רביעי הקרוב, מועד מסירת התוצאות לנשיא המדינה. במקביל, ועדת הבחירות הודיעה שהמפלגות יוכלו לעתור לבית הדין המינהלי בירושלים נגד התוצאות עד תחילת מאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ