המפלגות יחלו היום להמליץ בפני הנשיא על ראש הממשלה; צפוי רוב לנתניהו

עדיין לא ידוע על מי ימליצו בישראל ביתנו בסבב ההתייעצויות שיחל היום במשכן הנשיא, וישודר לראשונה בשידור חי. חבר הכנסת שייבחר יצטרך להקים ממשלה בתוך 28 ימים, ויקבל ארכה של 14 יום במידת הצורך

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת הממשלה, אתמול
יהונתן ליס

נשיא המדינה ראובן ריבלין יחל היום (שני) את סבב ההתייעצויות שבו ימליצו הסיעות שנבחרו לכנסת על ראש הממשלה. הליכוד, ש"ס, יהדות התורה, איחוד מפלגות הימין וכולנו צפויות להמליץ על בנימין נתניהו לתפקיד. כחול לבן, העבודה ומרצ צפויות להמליץ על בני גנץ, חד"ש-תע"ל ורע"ם-בל"ד לא צפויות להמליץ על איש, וטרם ידוע על מי ימליצו בישראל ביתנו.

ההתייעצויות ישודרו לראשונה בשידור חי בקישור זה. המפלגה הראשונה שתגיע למשכן הנשיא תהיה הליכוד, שתחל את ההתייעצות ב-9:15 בבוקר. בשעה 10:00 תגיע סיעת כחול לבן, ש"ס ב-10:45, יהדות התורה ב-11:30 וחד"ש-תע"ל ב-12:15. ביום שלישי תגיע מפלגת העבודה להתייעצות ב-9:15, ישראל ביתנו ב-10:00, איחוד מפלגות הימין ב-10:45, מרצ ב-11:30, כולנו ב-12:15 ורע"ם-בל"ד ב-13:00.

ריבלין יכריז בתום המפגשים עם נציגי הסיעות מיהו חבר הכנסת שעליו יטיל את הרכבת הממשלה. לפי החוק, לחבר הכנסת שייבחר יהיו 28 ימים להקים את הממשלה, והנשיא יכול לתת לו ארכה של 14 ימים נוספים במידת הצורך. אם חבר הכנסת לא יצליח להקים את הממשלה, הנשיא רשאי להטיל את הקמת הממשלה על חבר כנסת אחר, ולרשותו יהיו 28 ימים לעשות זאת, ללא אפשרות לארכה. אם גם חבר כנסת זה ייכשל במשימה, יוכרזו בחירות חדשות.

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, אמור למסור את תוצאות הבחירות הרשמיות לריבלין ביום רביעי הקרוב. לאחר מכן ישקול הנשיא אם הוא צריך לקיים התייעצויות נוספות בנוגע להמלצות על ראש הממשלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ