בוועדת הבחירות מאשרים: יהדות התורה עלתה לשמונה מנדטים על חשבון הליכוד

בעקבות השינוי מקבל הליכוד 35 מנדטים. גורמים המעורים בספירת הקולות סיפרו השבוע כי קולות שקיבלה יהדות התורה, בעיקר באזור אשדוד, נספרו בטעות לטובת מפלגת העבודה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליצמן בבית הנשיא, אתמול
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת הבחירות אישרה בצהריים (שלישי) כי מפלגת יהדות התורה קיבלה מנדט נוסף, ובכך עלתה לשמונה מנדטים. הדבר בא על חשבון הליכוד, וכעת יש למפלגה 35 מנדטים. התוצאות הרשמיות בבחירות יפורסמו עד מחר.

ביום ראשון העריכו גורמים המעורים בספירת הקולות כי יהדות התורה עשויה לקבל מנדט שמיני על חשבון הליכוד. לפי הגורמים, קולות שקיבלה המפלגה, בעיקר באזור אשדוד, נספרו בטעות לטובת מפלגת העבודה.

מטה יהדות התורה בירושלים ביום הבחירותצילום: אמיל סלמן

עם פרסום תוצאות האמת ביום חמישי האחרון, התברר כי יהדות התורה קיבלה שבעה מנדטים ולא שמונה, כפי שפורסם תחילה. המנדט עבר לליכוד, שעלתה מ-35 ל-36 מנדטים. בהמשך העריכו הגורמים כי מספר הקולות שנגזלו מיהדות התורה באזור אשדוד עשוי להשיב לה את המנדט השמיני, ולאפשר את כניסתו של יצחק פינדרוס לכנסת.

אתמול אמר סגן השר יעקב ליצמן לנשיא ראובן ריבלין כי המפלגה ממליצה על בנימין נתניהו להרכבת הממשלה, וסיפר כי התבשר שמפלגתו עלתה לשמונה מנדטים. "זה בא מוועדת הבחירות", אמר. "הליכוד יורד, אנחנו עומדים על שמונה מנדטים. הספירה נמשכת אבל כרגע עומדים חזק על השמיני". מוועדת הבחירות נמסר אתמול כי היא "אינה מוסרת עדכוני ביניים בדבר תוצאות הבחירות לנציגי הרשימות, וכי החישובים לחלוקת המנדטים יתבצעו בתום הליך הבקרה והבדיקות של ספירת הקולות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ