ועדת הבחירות: טענות הימין החדש להונאות בספירת הקולות נאמרות מתוך מצוקה

בצהריים הודיעה הוועדה כי לא נמצאו פגמים מהותיים בבדיקת הקולות של המפלגה, ובימין החדש מסרו כי החיפזון לפרסם ממצאים גבר על העובדות. על כך אמרה הוועדה: "פרסומים חסרי כל בסיס ושחר"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנט במטה הימין החדש לאחר סגירת הקלפיות, ביום שלישי
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת הבחירות המרכזית הודיעה בצהריים (שלישי) כי בתום ספירה חוזרת של הקולות, לא נמצאו פגמים מהותיים במניין הקולות שקיבלה מפלגת הימין החדש - חרף טענות חברי המפלגה לאי סדרים בספירה ואובדן קולות. מהוועדה נמסר עוד כי למפלגה נספרו בטעות שלושה קולות עודפים. אחר הצהריים תקפה הוועדה את התנהלות המפלגה ואמרה כי פרסומיה על הונאות חמורות ב-8% מהקלפיות "אינם מבוססים ונאמרים מתוך מצוקה מובנת".

עוד נכתב בהודעת הוועדה כי לראשונה בתולדותיה היא נאלצת להגיב על פרסומים "חסרי כל בסיס ושחר". וכי טענות המפלגה על התנהלות הוועדה אינן עקביות. "צוותים מטעם הוועדה ערכו במשך הלילה והבוקר בדיקות מדוקדקות בכל 66 הקלפיות, ובתום הבדיקה הסתבר שיש לגרוע לימין החדש שלוש קולות. לאחר שבבדיקה מדוקדקת זו נמצא שגם בטענות אלה של הימין החדש אין כל ממש, ממשיכים נציגי הרשימה לערוך בדיקות נוספות, ולפרסם נתונים לא בדוקים ומטעים", הוסיפו.

נפתלי בנט ואיילת שקדצילום: מגד גוזני

בצהריים מסרה הוועדה כי "בבדיקה חוזרת של עשרות פרוטוקולי הצבעה מכלל הקלפיות הארציות על פי בקשתו של השר נפתלי בנט, מרשימת הימין החדש, בטענה כי נגרעו מהם קולות, לא נמצאו כל פגמים מהותיים. במניין הקולות שנבדקו מעשרות קלפיות, נמצא כי לימין החדש נרשמו שלושה קולות עודפים".

עוד נכתב כי בנט העביר לוועדת הבחירות רשימה עם עשרות קלפיות מרחבי הארץ שביקש לבדוק שנית, בטענה שנפלו בספירתן פגמים מהותיים שבעקבותיהם נגרעו קולות מרשימת הימין החדש. לפי הודעת הוועדה, אתמול ובמשך כל הלילה שעבר בדקו צוותים רבים מטעמה את פתקי ההצבעה בעשרות הקלפיות הללו. בסיכום הבדיקה עלה כי לא התרחשו טעויות משמעויות בספירת הפתקים, למעט שלושת הקולות.

הימין החדש מסר בתגובה כי "בניגוד להודעתה הנחפזת של מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, עו"ד אורלי עדס, בבדיקה שביצענו עם הוועדה נמצאו ממצאים חמורים וחד משמעיים לזיופי בחירות. ביקשנו מהמנכ"לית להמתין עם ההודעה לתקשורת עד תום הבירור, אך החיפזון להוציא גבר על ההיצמדות לעובדות". עוד אמרו במפלגה כי ב-8% מהקלפיות נמצאו פערי נתונים, ובחלק מהן אף התגלו הונאות חמורות. לדבריהם, אנשי המפלגה יוסיפו לבדוק את הנתונים כדי לגבש צעדי המשך. 

לפי תוצאות האמת שפורסמו באתר של ועדת הבחירות המרכזית בשבוע שעבר, הימין החדש לא הצליח לעבור את אחוז החסימה, וחסרו לו 1,462 קולות כדי לעשות זאת. ועדת הבחירות צפויה לפרסם מחר את הנתונים הסופיים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ