תוצאות הבחירות הסופיות: הליכוד עם 35 מנדטים, יהדות התורה עם 8, הימין החדש מחוץ לכנסת

לאחר שמפלגתם של בנט ושקד תקפה היום את ועדת הבחירות, הנתונים הסופיים מראים כי 1,495 קולות מפרידים בינה לבין אחוז החסימה.

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשי ועדת הבחירות המרכזית סופרים קולות, בתחילת השבוע
יהונתן ליס

ועדת הבחירות פרסמה היום (שלישי) את תוצאות הבחירות הסופיות שיוגשו מחר לנשיא המדינה. מהתוצאות עולה כי בהשוואה לנתונים שפרסמה הוועדה ביום חמישי ירד הליכוד במנדט ל-35 מנדטים, בדומה לכחול לבן; יהדות התורה עלתה על חשבונו לשמונה מנדטים, והימין החדש נותר מחוץ לכנסת, עם 1,495 קולות מתחת לאחוז החסימה (3.22% מהקולות). מספר המנדטים של שאר המפלגות נותר כשהיה עם פרסום תוצאות האמת. 

עם פרסום התוצאות אמר יו"ר הימין החדש, נפתלי בנט: "עשיתי הכי טוב שיכולתי, הפעם זה לא הספיק. אין לי טענות לאיש. אני ורק אני אחראי לתוצאה". לדבריו, "אכן מצאנו אי-סדירויות בקלפיות ואף מעבר לכך, אך אין בהם, כשלעצמם, כדי לבטל את כל תוצאות הבחירות. משפטנים שלנו יבחנו את הממצאים בשבועיים הקרובים, אך בשלב זה אנחנו ממשיכים הלאה".

שלשום כבר העריכו גורמים המעורים בספירת הקולות כי יהדות התורה עשויה לקבל מנדט שמיני על חשבון הליכוד. לפי הגורמים, קולות שקיבלה המפלגה - בעיקר באזור אשדוד - נספרו בטעות לטובת מפלגת העבודה. אחר הצהריים הודיעה סיעת יהדות התורה כי אם המחלוקת על חוק הגיוס בקואליציה המתהווה לא תיפתר - לחבריה לא תהיה בעיה להתמודד בבחירות חוזרות. "נעמוד על כך שכל מי שלומד תורה ותורתו אומנותו יוכל להמשיך ללמוד באין מפריע. אנחנו מודיעים לראשי המטות בכל הארץ להישאר בכוננות מלאה", הוסיפו. 

בימין החדש תקפו היום את הוועדה, לאחר שמסרה בצהריים כי לא נמצאו פגמים מהותיים בספירת הקולות של המפלגה, ואמרו: "בניגוד להודעתה הנחפזת של מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, עו"ד אורלי עדס, בבדיקה שביצענו עם הוועדה נמצאו ממצאים חמורים וחד משמעיים לזיופי בחירות. ביקשנו מהמנכ"לית להמתין עם ההודעה לתקשורת עד תום הבירור, אך החיפזון להוציא גבר על ההיצמדות לעובדות". בתגובה אמרו בוועדה כי פרסומי הימין החדש על הונאות חמורות ב-8% מהקלפיות "אינם מבוססים ונאמרים מתוך מצוקה מובנת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ