בנט אחרי התוצאות הסופיות: אין לי טענות לאיש, רק אני אחראי להפסד

יו"ר הימין החדש, שבינו לבין מעבר אחוז החסימה הפרידו 1,495 קולות, אמר בעקבות פרסום הנתונים: "עשיתי הכי טוב שיכולתי, הפעם זה לא הספיק". הוא שב על הטענה שנמצאו אי-סדרים בקלפיות, אך לדבריו אין בהם כדי לבטל את התוצאות

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנט, ביום חמישי שעבר
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר הימין החדש, נפתלי בנט, אמר הערב (שלישי) עם פרסום התוצאות הסופיות של ספירת הקולות, כי הוא מקבל על עצמו את האחריות לכך שמפלגתו לא עברה את אחוז החסימה. "אין לי טענות לאיש. אני ורק אני אחראי לתוצאה. עשיתי הכי טוב שיכולתי, הפעם זה לא הספיק", כתב. מנתוני ועדת הבחירות המרכזית עולה כי הימין החדש קיבל 3.22% מהקולות - 1,495 קולות מתחת לאחוז החסימה.

לאחר שטען בשבוע החולף כי חלו עיוותים בהליך ההצבעה וספירת הקולות, בנט ציין כי אנשיו מצאו אי-סדירויות בקלפיות "ואף מעבר לכך", אך לדבריו, "אין בהם כדי לבטל את כל תוצאות הבחירות. משפטנים שלנו יבחנו את הממצאים בשבועיים הקרובים, אך בשלב זה אנחנו ממשיכים הלאה". הוא הודה לשותפתו בראשות המפלגה, איילת שקד, ואמר: "כואב לי עבור המדינה ועבורה שהיא תיפרד לזמן מה מהתפקיד, אך אין לי ספק שהיא תשוב לשרת את העם שלנו".

בנט ושקד, כשבוע לפני הבחירותצילום: אליהו הרשקוביץ

בצהריים, לפני פרסום התוצאות, תקפו בימין החדש את ועדת הבחירות המרכזית לאחר שמסרה כי לא נמצאו פגמים מהותיים בספירת הקולות של המפלגה, ואמרו: "בניגוד להודעתה הנחפזת של מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, עו"ד אורלי עדס, בבדיקה שביצענו עם הוועדה נמצאו ממצאים חמורים וחד משמעיים לזיופי בחירות. ביקשנו מהמנכ"לית להמתין עם ההודעה לתקשורת עד תום הבירור, אך החיפזון להוציא גבר על ההיצמדות לעובדות". בתגובה אמרו בוועדה כי פרסומי הימין החדש על הונאות חמורות ב-8% מהקלפיות "אינם מבוססים ונאמרים מתוך מצוקה מובנת".

שלשום אמרו בימין החדש כי לא הצליחו לאתר עד כה ממצא כלשהו שיערער באופן משמעותי על תוצאות הבחירות. לדברי הגורמים, גם 150 המתנדבים שעברו על נתוני המעטפות הכפולות לא הצליחו לאתר נתון חריג. ועדת הבחירות ציינה כי בנט ונציגי מפלגתו עיינו בחומרים הגולמיים של המעטפות הכפולות ולא מצאו פתקי הצבעה פסולים לרשימת הימין החדש, למעט פתק אחד. 

עם מפלת הימין החדש אמר בסוף השבוע ל"הארץ" גורם פוליטי המעורב בפרטי הקמפיין כי הפרישה הדרמטית של בנט ושקד מהבית היהודי גרמה לכישלון. לדבריו, בנט ושקד "יצאו לדרך כמעט בלי הכנה מוקדמת, הם לא הביאו אתם אנשי שטח ופעילים". יהודה בן מאיר, לשעבר חבר כנסת במפד"ל, הוסיף כי הציבור הדתי הגיב בחריפות על התרגיל של ראשי המפלגה: "לעזוב מפלגה שעמדת בראשה, שהלכה לקראתך, ואז לקום וללכת?" שאל והוסיף כי "הציבור הדתי היום מעורה בחברה הישראלית בכל המובנים, ובהתאם לכך הוא מוצא את מקומו במפלגות של הציבור הכללי: הליכוד, כחול לבן וגם בעבודה ובמרצ. הם לא מחויבים למגזר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ