נתניהו על האפשרות שימנה את לוין לשר המשפטים: "איימו שאשלם על כך ביוקר"

בחגיגות הניצחון של הליכוד מתח רה"מ ביקורת על דברי גיא פלג ואמנון אברמוביץ' בחדשות 12 נגד מינוי לוין, ואמר: "אני לא מפחד מאיומים ולא נרתע מהתקשורת"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בבנייני האומה, הערב
ניר חסון
ניר חסון

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר הערב (שלישי) כי ספג איומים בכלי התקשורת לנוכח האפשרות שימנה את יריב לוין לשר המשפטים. "ישבו באולפנים פרשנים מלומדים ושיגרו לעברי איומים מפורשים - שאם אמנה אחד מחבריי המוכשרים לשר המשפטים, אם אממש את המנדט שקיבלתי, אשלם על כך ביוקר", אמר נתניהו בחגיגות הניצחון של הליכוד בבחירות, שנערכו בבנייני האומה בירושלים. 

בנימין ושרה נתניהו באירוע הליכוד בבנייני האומה, הערבצילום: אמיל סלמן

נתניהו כיוון בדבריו לעיתונאי חברת החדשות גיא פלג ואמנון אברמוביץ', שמתחו ביקורת על המהלך האפשרי ביום שישי. פלג אמר: "אני לא מעלה על דעתי שראש הממשלה ייתן את התיק ליריב לוין - חבר כנסת כל כך לעומתי לבית המשפט. זה משול לזה שאולמרט נתן את תיק המשפטים לדניאל פרידמן. לא חוזרים על טעות פעמיים". אברמוביץ' הוסיף: "לוין לא רק מבקר את מערכת המשפט, הוא ממש מגדף אותה. אני אגיד בצחוק - יריב לוין כשר משפטים זה עוד שנת מאסר לנתניהו". על כך אמר ראש הממשלה הערב: "אני לא מפחד מאיומים, ואני לא נרתע מהתקשורת. הציבור פשוט לא קונה את זה יותר". 

בהמשך נאומו אמר נתניהו כי הברכות שקיבל ממנהיגי מדינות ערביות ומוסלמיות על זכייתו בבחירות ריגשו אותו במיוחד, והוסיף: "אני מאמין שיש כאן פתח גדול לעתיד. מטרתנו להמשיך את תקופת ההישגים בכלכלה, ביחסי החוץ, בביטחון ובהמשך העמקת יחסינו עם העולם הערבי". עם פרסום התוצאות הסופיות של בדיקת הקולות התברר כי הליכוד איבד מנדט מכפי שחזו לו תוצאות האמת - וירד ל-35 מנדטים. 

לוין אמר הבוקר בריאיון לגל"צ כי הוא נחוש לשנות את מערכת המשפט, משום שהיא "זקוקה לשינוי עמוק ויסודי". לדבריו, "ציבור עצום מצפה לשינוי הזה, אנשים מבינים שבמדינה דמוקרטית לא ייתכן שדברים יתנהלו בשיטה שבה קומץ שופטים ומשפטנים שמים את הערכים שהם מאמינים בהם במקום השקפת הציבור ומנסים לכפות את דעתם על כולנו". בנוגע לחקירות רה"מ אמר: "מדובר בדברים שמקומם היה לכל היותר בבירור בוועדת האתיקה. יש אכיפה בררנית בסטנדרטים לא אחידים גם בעניין הזה".

בריאיון ל-TheMarker שנערך ערב הבחירות שטח לוין את תוכניותיו לקדנציה המיוחלת מבחינתו במשרד המשפטים, ובהן חקיקה שתמחק את מושגי הסבירות והמידתיות משיטת המשפט הישראלית, ואף תגביל את התערבות בתי המשפט בהחלטות של יתר רשויות השלטון לרשימה סגורה של עילות פרוצדורליות בעיקרן. בכוונתו להרחיק את שופטי בית המשפט העליון מהוועדה לבחירת שופטים, ולהפוך את מערכת המשפט הישראלית לכזו שמקדשת יעילות גם במחיר של עשיית אי-צדק - כפי שהוא עצמו ניסח זאת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ