אחרי ההתרסקות: העבודה בחובות של ארבעה מיליון שקלים ותידרש לקיצוצים

במפלגה ציפו לאורך הבחירות ל-15 מנדטים, וייאלצו להסתפק כעת במימון מפלגות קטן בהרבה. בין הצעדים המתוכננים: סגירת סניפים ומעבר למשרדים קטנים יותר

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גבאי בבית הנשיא, אתמול
יהונתן ליס
יהונתן ליס

חובותיה של מפלגת העבודה לאחר הכישלון בבחירות נאמדים בארבעה מיליון שקלים. המפלגה צפויה לסגור סניפים, לעבור למשרדים קטנים יותר ולצמצם את ההתקשרויות שלה עם ספקים בניסיון להקטין את החוב.

לדברי מקורות במפלגה, תקציב מסע הבחירות נקבע בהתאם להישג שלו קיוו בעבודה - 15 מנדטים. זכייתה בשישה מנדטים בלבד תתבטא כעת בתקציב מימון מפלגות קטן בהרבה מהמדינה. גורמים בסביבתו של היו"ר, אבי גבאי, אמרו: "לפי ההערכות שלנו, ניתן יהיה לכסות את החוב שנוצר בתוך שלוש שנים. המשימה המרכזית שלנו היא לנסות ולייצב את המפלגה בתקופה הקרובה".

גבאי עם פעילי המפלגה, ביום הבחירותצילום: אוליבייה פיטוסי

מטה מפלגת העבודה שוכן ברחוב יגאל אלון בתל אביב, ועלות החזקתו מגיעה ל-900 אלף שקלים בשנה. למפלגה עשרה סניפים ברחבי הארץ, שחלקם צפוי להיסגר בעקבות צמצום ההוצאות.

במישור הפוליטי, המאמץ לשיקום המפלגה צפוי להביא להקדמת הבחירות לראשותה, שיתקיימו בתוך שלושה חודשים עד חצי שנה - במקום 14 חודשים מיום הבחירות, כפי שקובעת חוקת העבודה. היום הודיע גבאי כי יכנס בתוך 45 יום את ועידת העבודה, כדי שתכריע בנושא. במפלגה מתלבטים בנוגע למועד הבחירות, מחשש שהיו"ר הבא יסבול משחיקה בתדמיתו אם יעבור זמן רב מדי עד הבחירות לכנסת.

גבאי, ששקל לפרוש מתפקידו לטובת יו"ר זמני, צפוי להישאר בתפקידו עד הבחירות הפנימיות. חברי הכנסת של העבודה אינם מעוניינים לקבל עליהם את המינוי, שגם ימנע ממי שיזכה בו להתמודד על תפקיד היו"ר הקבוע. יו"ר העבודה לשעבר עמיר פרץ, שהוזכר כמועמד לראשות המפלגה, טרם החליט אם הוא מעוניין בתפקיד, ומועמדת אחרת, ח"כ שלי יחימוביץ, כבר הבהירה שאינה רוצה לשוב ולעמוד בראשות המפלגה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ